42 млрд дол. — це мінімум, якого потребує Україна наступного року для відновлення енергетики, критичної інфраструктури та пошкодженого житла. Також гроші знадобляться на розмінування та соціальні проєкти. Щоб детальніше визначити сектор необхідної підтримки й скоординувати допомогу, в Брюсселі (Бельгія) сьогодні, 26 вересня, зібралися головні донори України, повідомляє FREEДОМ.
Україна не залишиться без міжнародної фінансової підтримки перед лицем російської агресії. Такі підсумки засідання Багатосторонньої координаційної платформи донорів з підтримки України.
Анонсуючи цю зустріч, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль визнав, що Україна потребує у 2024 році допомоги не меншої, ніж у нинішньому, а це близько 42 млрд дол. Основні напрямки для фінансування — це енергетика, гуманітарне розмінування, відновлення житла, критичної та соціальної інфраструктури, допомога приватному сектору.
“Зараз у нас велике питання щодо критичного фінансування об’єктів енергетики, захисту та інфраструктури загалом. Тому це те, що дозволяє нам далі продовжувати війну, і те, що дозволяє нам відновити економіку. Це два найголовніші напрями, які треба фінансувати. Друге питання про те, щоб планувати такі видатки не в такі строки, як це відбувається зараз, а щоб робити це швидше”, — сказав голова Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм.
Потреби невідкладного фінансування для відновлення України залишаються на рівні до 15 млрд дол. Цього року не всі ці потреби були профінансовані. Таким чином необхідні витрати переносяться на наступний рік.
“Необхідно обговорити з партнерами можливість формування єдиної карти реформ. Тобто привести вимоги отримання фінансової допомоги від різних донорів до єдиного інструменту та плану реформ для України, який буде впроваджувати наша держава на шляху до ЄС”, — зазначив Шмигаль.
Ще в червні чиновники Європейського Союзу говорили про плани виділити 50 млрд євро для України протягом наступних 4 років. Також 20 млрд євро збиралися витратити на закупівлю боєприпасів для України.
“Ми вже схвалили допомогу Україні на 2023 рік, як ви знаєте, ми відправляємо в Україну 1,5 мільярда євро на місяць для того, щоб підтримувати діяльність соціальних служб і сервісів”, — заявив прессекретар Єврокомісії Ерік Мамер.
Крім цього, Європейський Союз продовжує підтримувати Україну зараз.
Читайте також: Наближається друга зима без російського газу — ситуація в Європі (ВІДЕО)