Відбулася мобілізація суспільства, — Нантой про підсумки президентських виборів у Молдові

Вибори в Молдові. Фото: uatv.ua

У Молдові відбувся другий тур президентських виборів. За результатами підрахунку 99,82% протоколів, перемогла чинна президентка країни Мая Санду. За неї віддали голоси 55,4% виборців. Такі результати свідчать про те, що громадяни зрозуміли ризики, пов’язані з гібридною атакою Російської Федерації на демократію Молдови, на державу в цілому, і відбулася мобілізація суспільства. Такою думкою сьогодні, 4 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився депутат парламенту Республіки Молдова Оазу Нантой.

“І у випадку Грузії, і у випадку Молдови російська пропаганда проповідувала наративи про те, що перемога проєвропейської сили, кандидата — це війна, це шлях до війни. Російська Федерація усвідомлено намагалася насадити атмосферу страху, щоб людей дезорієнтувати. Частково це вдалося на референдумі 20 жовтня. А потім уже приходять хибні, так би мовити, цілі. До цього, звичайно, додаються наші традиційні проблеми з Гагаузькою автономією, з лівим берегом (Придністров’я, — ред.), плюс те, що ми бачили, — спроба безпрецедентного підкупу виборців”, — сказав Нантой.

Однак суспільству Молдови вдалося об’єднатися, оскільки люди зрозуміли ризики, вважає він.

“Незалежно від того, що говорили політики, проєвропейські тощо, відбулася мобілізація суспільства. Я відчув, як громадяни Республіки Молдова зрозуміли ризики, пов’язані з цією гібридною атакою Російської Федерації на нашу демократію, на нашу державу, і відбулася мобілізація людей. Цю мобілізацію ми бачимо в цифрах”, — акцентував Нантой.

За його словами, практично Мая Санду повторила результат виборів 15 листопада 2020 року, коли 943 тисячі виборців проголосували за неї.

“Це cвідчить про те, що в нашому суспільстві є здорове ядро громадян, на яке держава може спиратися, з яким потрібно співпрацювати. Особливо якщо думати про те, що нинішні вибори є фактично прелюдією до наступних — парламентських, які можуть бути ще складнішими через внутрішню специфіку політичного процесу Республіки Молдова”, — зазначив гість ефіру.

Нантой також акцентував, що проблема консолідації молдовського суспільства — це гостра проблема, оскільки Російська Федерація б’є на розкол і антагонізацію суспільства зсередини.

“Примітно, що Мая Санду, коли вийшла до преси, після того, як стала зрозуміла її перемога, сказала, що вона буде президентом усіх громадян, незалежно від того, як вони проголосували. З одного боку, це досить традиційна фраза, але, з іншого боку, ця фраза стає дуже актуальною для того, щоб подолати цей нав’язаний ззовні внутрішній розкол. Для того, щоб забезпечити спокійні парламентські вибори наступного року, які мають підтвердити те, що продемонстрував день вчорашній”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: ЦВК Молдови розглядає повідомлення про порушення у день голосування — подробиці

Нагадаємо, у другому турі президентських виборів у Республіці Молдова, який відбувся 3 листопада, чинна президентка країни Мая Санду отримала 55,4% голосів виборців (за підсумками опрацювання 99,82% протоколів). Її суперник — представник Партії соціалістів, експрокурор Молдови Олександр Стояногло — набирає 44,6% голосів.

З перемогою на виборах Маю Санду вже привітав президент України Володимир Зеленський.

Читайте також: Молдові буде легше інтегруватися до Європейського Союзу, ніж Україні — думка

Прямий ефір