Від виплат пенсій до відновлення інфраструктури: Україна допомагає своїм громадянам на деокупованих територіях (ВІДЕО)

"Укрпошта" відновила роботу. Фото: Telegram/Кирило Тимошенко

Протягом 230 днів Росія обстрілює мирне населення у всій Україні. Мільйони людей залишилися без даху над головою, багато хто втратив роботу та здатність вчитися. Українська держава допомагає своїм громадянам впоратися з наслідками воєнної агресії РФ, повідомляє FREEДОМ.

Агресія Росії зруйнувала життя мільйонів українців. Багато хто втратив близьких і домівки. Від початку повномасштабної війни Росія зруйнувала близько 95 тисяч об’єктів інфраструктури у різних регіонах України. Знищено понад 74 тисячі житлових будинків. Російська армія завдає удару по критичній інфраструктурі, щоб залишити українців без опалення, води та електрики взимку. Проте українські комунальні служби миттєво усувають неполадки.

“Щодо критичної інфраструктури, в цьому напрямку триває постійна робота. Вже у 67% населених пунктів відновлено газопостачання. Електроенергією забезпечено 976 населених пунктів. Водопостачання та водовідведення відновлено у майже 1 000 населених пунктах, а послугами мобільного зв’язку та інтернету вже користуються 950 населених пунктів. Робота з відновлення критичної інфраструктури та інших об’єктів на звільнених територіях триває”, — повідомив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко.

На звільнених від російських окупантів територіях Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей відновлює роботу Пенсійний фонд України. Люди вже одержують пенсії за жовтень. На виплати в деокупованих областях уряд виділив 4,4 млрд грн. Гроші можна отримати як через “Укрпошту”, так і через банки.

“На звільнених територіях України у Харківській області від жовтня відновлено технічну можливість доправляти та виплачувати пенсії у 18 населених пунктів Ізюмського та Чугуївського районів. На звільненій Херсонщині “Укрпошта” має можливість доправляти пенсії до 45 населених пунктів Бериславського району. Наразі здійснюються заходи щодо відновлення роботи 3 сервісних центрів ГУ Пенсійного фонду України в селищах Високопілля, Нововоронцовка та Велика Олександрівка”, — йдеться у повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

На деокупованих територіях обласні військові адміністрації організували 1,5 тис. гуманітарних штабів. Допомогу людям також надають волонтери та міжнародні організації.

Крім того, уряд обіцяє компенсувати закладам вищої освіти заборгованості студентів, які перебувають у тимчасовій окупації чи зонах проведення бойових дій.

“Таких випадків сьогодні багато. Студенти накопичують борги, а заклади вищої освіти залишаються без фінансових ресурсів. Ми ухвалили порядок виділення з резервного фонду держбюджету коштів для компенсації вишам вартості навчання студентів. Він стосується тих родин, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує розміру мінімальної зарплати. Загалом на виплату компенсацій передбачено майже 87 млн грн”, — повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в Тelegram.

На звільнених від російських окупантів територіях України поступово налагоджується транспортне сполучення, будинки готують до зими.

Читайте також: “Путіну не зломити Україну”: міста відновлюються після масової російської ракетної атаки (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, від першого дня повномасштабного вторгнення російських військ українці об’єдналися та допомагають одне одному, армії та волонтерам. За майже сім місяців повномасштабної війни було зібрано сотні мільйонів доларів, пожертвувано тонни одягу, тисячі українців дали прихисток тим, хто втратив житло, а деякі, ризикуючи життям, вивозили незнайомих людей з-під обстрілів.

Прямий ефір