Індія тільки відносно солідаризується із Заходом. Але багато в чому Нью-Делі все ще сприймає Москву як союзника. Таку думку сьогодні, 11 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко, коментуючи візит прем’єр-міністра Індії Нарендра Моді до Москви, де він провів переговори з російським диктатором Путіним.
“Між Індією і Китаєм існує величезне протиріччя, і крізь призму цього факту багато в чому Індія сприймає Росію як союзника Китаю. Насамперед, як державу, яка солідаризується з Китаєм”, — зазначив Божко.
Він також додав, що “дружба” Індії з Росією дає можливість Індії зміцнювати саму себе.
“Індія все ще отримує певні прагматичні бонуси, купуючи за свідомо вигідними для себе цінами російські енергоносії. Змушуючи Росію проводити цю торговельну угоду, вона зміцнює саму себе”, — додав експерт.
Він зазначив, що насправді Індія не є дипломатичним союзником Росії. Але проблема в тому, що вона не є і дипломатичним союзником Заходу.
“Лібералізація Індії із західним світом останніми роками тільки-тільки почалася. Індія залишається дуже складним геополітичним напрямком, тому що з нею складно працювати — у неї дуже багато своїх інтересів. Вона не готова також до повної мобілізації із Заходом. Тому Україні, найімовірніше, не вдасться домогтися від Індії якихось істотних санкцій без посередництва США. Потрібна колосальна робота США для того, щоб Індія змогла перестати витрачати свої гроші на купівлю російських енергоносіїв. Я сподіваюся, що в найближчі рік-півтора ми це побачимо. Тому що це потрібно не тільки Україні та західному світу, це потрібно і Сполученим Штатам у їхній боротьбі за вплив на Азію”, — резюмував Ярослав Божко.
Читайте також: ЄС розглядає заходи, як обмежити роль Орбана, — Герасимчук