Українські та словацькі конструктори розпочнуть спільну розробку нового типу гаубиць. Про це заявила президент Словаччини Зузана Чапутова під час зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським. Крім того, країни почнуть спільне виробництво боєприпасів, інформує FREEДОМ.
“Словаччина масово допомагала у військовій сфері. Ситуація така, що ми надали все те, що ми могли надати. У нас є просування вперед у нашій двосторонній співпраці, що стосується виробництва гаубиць нового типу, а також співпраці у виробництві обладнання для розмінування”, — сказала Зузана Чапутова.
Протягом 3 місяців німецький концерн має намір відкрити в Україні завод з виробництва та ремонту бронетехніки. Компанія управлятиме підприємством у партнерстві з акціонерним товариством “Українська оборонна промисловість”.
Завод планує випускати близько 400 танків на рік. Про це повідомив генеральний директор німецького концерну.
“Українці повинні допомагати собі самі. Якщо вони будуть постійно чекати допомоги від європейців чи американців протягом наступних 10 чи 20 років… це неможливо. Минулого тижня німецькі законодавці попередньо погодили закупівлю боєприпасів у концерну на суму 6 млрд євро, причому частина цієї суми буде призначена для України”, — сказав генеральний директор компанії-виробника бронетехніки Армін Паппергер в інтерв’ю CNN.
Також концерн зобов’язався навчити українців обслуговувати танки та інші броньовані машини.
“Досвід, отриманий під час ремонту безпрецедентного розмаїття американських і європейських систем озброєнь, може створити прибуткову нішу для українських інженерів, які надаватимуть послуги з технічного обслуговування високого рівня”, — сказала в інтерв’ю агентству Bloomberg старша аналітикиня з питань оборони американського дослідницького центру RAND Corporation Марта Кепе.
В Україні також почалося будівництво заводу з виробництва турецьких безпілотників Bayraktar. Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. Будівництво планується завершити до 2025 року. Водночас Україна вже отримала відповідні ліцензійні дозволи Туреччини на повне виробництво дронів. Київ і Анкара підписали угоду, що передбачає створення заводу з виготовлення безпілотників Bayraktar в Україні ще на початку лютого 2022 року.
“Завод почали будувати на ділі, а не на меморандумах. Це той самий великий завод Bayraktar, про який ще кілька років тому домовлялися, потім були зупинки”, — сказав Камишін в інтерв’ю агентству Bloomberg.
За словами міністра, український військово-промисловий комплекс поступово збільшує і власне виробництво. Зокрема, мінометних і артилерійських снарядів та протитанкових комплексів. Саме ця зброя є головною силою у війні проти Росії, наголосив Камишін. Наступним пріоритетом української промисловості стане виробництво танків і бронетехніки. Цей процес може зайняти від трьох до шести місяців.
Читайте також: ВПК України: яка ситуація із виробництвом зброї — розбір експертів
Раніше член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що питання виробництва озброєнь у співпраці із західними партнерами є одним із пріоритетів для України.