Прикордонні райони Сумської та Чернігівської областей продовжують зазнавати російських артилерійських обстрілів, зокрема противник застосовує і реактивні системи залпового вогню. Загалом від початку доби на фронті відбулося 123 бойових зіткнення. Про це сьогодні, 20 вересня, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України (Генштаб ЗСУ), інформує FREEДОМ.
На Лиманському напрямку російські окупаційні підрозділи не припиняють штурми Греківки, Дружелюбівки, Невського, і Тернів.
За підтримки штурмової авіації на Краматорському напрямку армія країни-агресора намагалася наступати поблизу Часового Яру та Білої Гори.
На Покровському напрямку не полишають російські окупаційні війська марних спроб відтіснити українських захисників біля Воздвиженки, Гродівки та Красного.
Найважчим напрямком залишається Курахівський: бої точаться в районах Цукуриного, Георгіївки, Олександрівки та Катеринівки.
“Противник намагається на південь від Покровська просуватися глибше на нашу територію — обійти Покровськ, а потім, можливо, взяти нас у кліщі або навіть оточити. Але це не вдається. Ми бачимо ці маневри, проводимо вогневі удари по резервах, і, що важливо, великих резервів у них тепер немає. Також завдаємо ударів по складах боєприпасів, оскільки основна загроза в цьому регіоні полягає в завданні ударів по наших військах різними засобами. Це, звичайно, і КАБи, і зенітно-ракетні системи на дальності до 25-30 кілометрів, а також гаубиці та бронетанкова техніка”, — зазначає генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.
Російське військове командування знало про операцію ЗСУ в Курській області, але не змогло підготуватися. Про це пише видання The Guardian. Як ідеться в матеріалі, протягом кількох місяців військове командування РФ розробляло плани щодо запобігання операції в Курській області. Про це свідчать документи, які були вилучені на залишених російських позиціях у регіоні.
“Підходять резерви, набрані за призовом, за контрактами, але вони не професійні військові. Тому, кидаючи їх у бій, вони намагаються пробити наші позиції масою. Так не виходить. Ми завдаємо серйозних ударів, і в противника — великі втрати. Звичайно, їхні ресурси не нескінченні, як багато хто вважає. За кілька тижнів цілі бригади виходять з ладу, протягом місяця — пів армії, а протягом двох місяців — приблизно 75 тисяч. Це ціла армія Росії, яку мобілізувати, а тим паче навчити й озброїти, практично неможливо”, — наголошує Микола Маломуж.
Представники партизанського руху “Атеш” знайшли великий склад зі снарядами РФ у Донецькій області. Туди кілька днів поспіль звозили КамАЗами та УРАЛами величезну кількість ящиків із боєприпасами для подальшої відправки на фронт. Про це партизани написали у своєму Telegram-каналі.
Який вигляд має зараз острів Зміїний, показали українські прикордонники та розвідники, які забезпечують безпеку цивільного судноплавства в Чорному морі. Зокрема, вони не дають наблизитися авіації та військовим суднам росармії до українського узбережжя. Сам острів воїни називають справжнім форпостом у Чорному морі.
Зміїний був тимчасово окупований росіянами від самого початку повномасштабного вторгнення. Сили оборони регулярно завдавали ударів по гарнізону противника на острові протягом кількох місяців. Уже 30 червня 2022 року російські військові були вибиті з острова.
Французькі інструктори завершили навчання першої групи українських пілотів управлінню літаком Alphajet. Про це повідомили у Збройних силах Франції. Заняття почалися в березні 2024 року. Навчали українців ближнього повітряного бою, дистанційного бою з використанням радарів, і наземної атаки.
Самі штурмовики Alphajet можуть розвивати швидкість до тисячі кілометрів на годину, а дальність їхнього польоту — три тисячі кілометрів. Такий літак є на озброєнні у низки європейських країн.
На озброєння української армії надійшов унікальний всюдихід-амфібія “Таха”, розроблений українськими виробниками, повідомили в пресслужбі Міністерства оборони.
“Таха” здатний працювати на будь-якій місцевості, включно з виїздом із води на лід. Він може розвертатися на місці і вирізняється компактними розмірами. На одній заправці всюдихід працює понад дві доби. Цей транспорт використовується на фронті для евакуації, перевезення боєприпасів і продовольства складними рельєфами, де інша військова техніка виявляється безсилою.
У тимчасово окупованому Криму розпочалася нова хвиля російських фільтраційних заходів, щоб виявити так званих неблагонадійних елементів. Зокрема, загарбники блокують цілі райони та ретельно перевіряють місцевих жителів. Про це повідомляє Центр національного спротиву. Усе відбувається під виглядом військових навчань “Барс-Крим”, а в окупаційній адміністрації закликали жителів сприяти навчанням.
За інформацією ЦНС, подібні рейди росіяни на тимчасово окупованих територіях України проводять регулярно.
За минулу добу Сили оборони України ліквідували 1 340 російських солдатів. Загалом від початку повномасштабного вторгнення втрати російської армії перевищили 639 тисяч осіб.
Також за добу українські військові знищили 20 російських танків, 39 бойових бронемашин, 35 артилерійських систем. Крім цього, збили 52 безпілотники та вразили 65 одиниць автомобільної та спеціальної техніки противника.
Читайте також: Російські війська змінюють тактику: про ситуацію на Покровському напрямку розповів Маломуж