Від карантину до обіймів із натовпом — один заколот: як змінилася поведінка Путіна

Володимир Путін у Дагестані. Фото: ТАСС

Поведінка президента Російської Федерації Володимира Путіна останнім часом різко змінилася. Раніше він уникав людей і вважав за краще зустрічатися навіть із наближеними за багатометровим столом. Тепер же все частіше виходить на публіку, повідомляє FREEДОМ.

Путін у місті Кронштадт (РФ) вийшов поспілкуватися з людьми й навіть дозволив з ним обійнятися і зробити фото деяким охочим. А в місті Дербент (РФ) він наблизився до натовпу і потиснув декому руки.

Telegram-канали, близькі до Кремля пишуть, що останнім часом було вирішено активізувати поїздки Володимира Путіна по Росії. Адміністрація президента нібито попросила регіони РФ скласти план заходів, які міг би відвідати Путін у наступні кілька тижнів. Така активність впадає в очі на тлі його поведінки раніше.

Ще не так давно президент РФ відмовлявся підпускати до себе людей, відгороджувався від них довгим столом, примушував відсиджувати в карантині по два тижні й по кілька разів здавати тест на COVID-19 перед зустріччю.

На зміни в поведінці Путіна звернули увагу журналісти видання The New York Times. Вони пишуть, що російський президент і до COVID-19 надавав перевагу більш контрольованим заходам — їздив із перевірками на заводи, зустрічався з робочими колективами або очолював військові церемонії. Іноді Путін ще показував фото свого дозвілля, де демонстрував фізичну форму.

Але зараз йому довелося кардинально змінити свою поведінку. І сталося це після заколоту творця приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євгена Пригожина, вважають аналітики.

“Бунт Пригожина — це найсильніший удар по легітимності керівництва. А звідки легітимність? Від людей. Тому бажання кинутися в народ і відчути, що тебе підтримують — це така потреба, яка виникає на тлі бунту”, — зазначила російська політологиня, старша наукова співробітниця Берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії Тетяна Станова в коментарі виданню The New York Times.

Дії засновника ПВК “Вагнер” і його безкарність зіпсували імідж Путіна. А президентські вибори в Росії заплановані вже на 2024 рік.

“Путін показав себе як дуже слабка людина, яка нічого не контролює. Тому йому терміново потрібно набирати електоральні бали й показувати свою маскулінність і те, що він у Росії продовжує залишатися “альфою”, — пояснив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Прессекретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков заявив, що Путін пішов проти наполегливих рекомендацій експертів і ухвалив тверде рішення взаємодіяти з натовпом, тому що нібито не міг відмовити цим людям і не привітати їх. Тільки навряд чи Путін думав про бажання народу, кажуть експерти. 

“Він це робить насамперед для того, щоб підкреслити свою дієздатність, свою близькість до народу і підтримку з боку народу. Путін остаточно вирішив іти на вибори. Якщо ще до початку широкомасштабної війни проти України й розглядався якийсь варіант із наступником, то зараз він від цих варіантів відмовився”, — сказав політолог Ігор Рейтерович.

Особливу роль у відновленні свого іміджу президент РФ покладає на дітей. Він і раніше вдавався до цього прийому. У мережі безліч фото Путіна з дітьми. І ось знову він зустрівся з дівчинкою з Дербента, яка нібито розплакалася через те, що не змогла побачити президента під час його нещодавнього візиту до Дагестану. Тож дитину з мамою привезли до Кремля, подарували по букету, повели на екскурсію до кабінету президента і пригостили чаєм. А під час зустрічі міністр фінансів Російської Федерації доповів про виділення додаткових 5 млрд руб. (51,7 млн дол.) для Дагестану.

“Класична історія, коли авторитарний правитель формує собі образ, в основі якого має лежати принцип або якийсь символізм батьківства — він є батьком для свого народу. Це свідчення про те, що в них криза жанру. Вони не знають, як по-іншому взагалі привертати увагу, наголошувати на його політичній і фізіологічній спроможності, окрім як на контрасті показувати, що він може ще з дітьми обійматися, щось розповісти і зробити широкі вчинки”, — додав Рейтерович.

Міжнародні експерти схиляються до того, що в системі, яка протягом багатьох років знищувала конкурентів Путіна, результати виборів очевидні. І все ж Кремль змушений буде стежити за явкою і “переможними” відсотками, як і російські еліти, яких навряд чи переконаєш фото з дітьми.

Читайте також: Зупинити війну в Україні для Путіна рівнозначно самогубству — думка

Прямий ефір