Єдиною зброєю стримування для України на сьогодні є далекобійні дрони власного виробництва, але цього недостатньо для досягнення паритету. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Попов.
Він зазначив, що російські бомбардування завдають великої шкоди цивільним об’єктам України.
“І тому Україна повинна отримати щось, щоб відповідати. Саме тому дозвіл від, насамперед, США на застосування їхньої зброї по тилових військових об’єктах Росії є однією з головних причин пріоритету президента Зеленського. І саме це було однією з тем для візиту української делегації до Вашингтона”, — сказав Попов.
Експерт наголосив, що не варто очікувати офіційних публічних результатів цього візиту.
“Але так, для України це можливість досягнення паритету й стримати російську авіацію, яка злітає з тилових аеродромів та потім завдає ударів по Україні. Сьогодні єдина зброя стримування для України — це далекобійні дрони українського виробництва, але цього не вистачає для досягнення більш-менш паритету”, — сказав Попов.
Він також констатував, що кожне серйозне рішення з боку США, та й багатьох інших західних партнерів України, ухвалюється не швидко. Попов нагадав, що на початку війни Україна отримувала тільки переносні зенітно-ракетні комплекси або протитанкові комплекси, потім гаубиці, бойові танки, бойові винищувачі, а зараз ідеться про те, щоб отримати дозвіл на застосування далекобійних ракет по об’єктах російської території.
“І всередині США існують різні погляди на це питання, і частина радників та політиків вважає, що це призведе до ескалації у відносинах між Сполученими Штатами і Російською Федерацією. Інша ж частина вважає, що Україна має повне право, й Україна повинна отримати такий дозвіл. Тому це багато в чому залежить і від ситуації всередині Білого дому. Вони напевно будуть проводити ще не один раунд дискусій про те, як правильно допомогти Україні”, — вважає Попов.
Читайте також: Україна надала США список цілей на території РФ, по яких планує завдавати ударів за допомогою ATACMS, — CNN