Від 15 до 30 років ув’язнення і штрафи: яких покарань може зазнати вище керівництво РФ за воєнні злочини в Україні, розповіла експерт

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі. Фото: dw.com

Під час винесення рішення судді беруть до уваги роль конкретної людини. Про це сьогодні, 13 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала експертка Регіонального центру прав людини (RCHR) Катерина Рашевська.

За її словами, під час визначення покарання судді керуватимуться не посадою військових злочинців, а тим, наскільки велика їхня вина.

“Хто скільки зробив, той стільки й сидітиме, і той так і відповідатиме. Я думаю, що міра покарання варіюватиметься від 15 до 30 років, плюс-мінус. Також обов’язково будуть штрафи, тому що жертвам потрібно забезпечити справедливу компенсацію. А для цього потрібні гроші. Звісно, ми сподіваємося, що заморожені активи будуть конфісковані, що вони будуть перепрофільовані на потреби жертв. Але це теж дуже довгий процес”, — зауважила Рашевська.

Вона звернула увагу, що сам трибунал і конфіскація активів мають бути легітимними, а такий статус отримати не дуже просто.

Читайте також: Генасамблея ООН, формат “Рамштайн”, багатосторонній договір: що допоможе створити спецтрибунал для Путіна — огляд думок

Прямий ефір