Весь потенціал українських надводних дронів поки що не розкрито — подробиці від експерта

Морські дрони. Фото: itc.ua

Успішне застосування надводних дронів за окремими цілями поки що не розкрило їхній потенціал. Таку думку сьогодні, 8 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор із розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

Він зазначив, що застосування морських дронів — асиметрична відповідь Військово-морських сил України країні-агресору.

“Уже минулого року було показано, що країна, яка практично позбавлена з тих чи інших причин власного флоту, може вражати флот супротивника та давати відсіч. Це стосується якраз і знищення флагмана Чорноморського флоту — ракетного крейсера “Москва”. Зараз ця історія триває із застосуванням Збройними силами України або, точніше сказати, складовими Сил оборони України всіх можливих засобів, які множать на нуль можливості досить великих сил і засобів противника, які він зосередив на Чорному морі. Те, що зараз ми бачимо застосування окремих дронів по окремих цілях, а це як стаціонарні цілі, так і ті, що рухаються, ще не розкрило повністю той потенціал застосування подібних систем”, — переконаний Рябих.

Він прогнозує, що наступними цілями будуть уже бойові кораблі, які зараз мають частину засобів для того, щоб із близької відстані вести боротьбу з дронами на морі та забезпечувати живучість своїх сил і засобів.

“Але, припустімо, те ж ройове застосування подібних безпілотних систем може нівелювати ці досить невеликі можливості країни-агресора протидіяти дронам”, — сказав Рябих.

Експерт зазначив, що Україна йде шляхом технологічного нарощування своїх можливостей, отримавши доступ до таких технологій, які недоступні для Росії.

“Агресія, яку Російська Федерація розв’язала проти України, поступово відключає можливості доступу до сучасних технологій. Наразі країна-агресор змушена орієнтуватися вже не на зарубіжні військові технології, а задовольнятися лише тим, до чого можливо дотягнутися — до мікросхем у пральних машинах чи молоковідсмоктувачах. Поступово ці зменшувальні можливості також будуть вичерпані”, — сказав Рябих.

Читайте також: Українські надводні дрони стали серйозною проблемою для флоту РФ й продовжують еволюціонувати, — Коваленко

Нагадаємо, в ніч на 4 серпня під час атаки дронів на порт Новоросійська було пошкоджено великий десантний корабель РФ “Оленегорский горняк”. У ніч проти 5 серпня біля тимчасово окупованої Керчі було підбито російського танкера SIG.

Прямий ефір