Керівництво Російської Федерації панічно боїться консолідації всіх країн в питанні деокупації Криму. В умовах повномасштабної агресії РФ проти України саміт “Кримської платформи” — серйозна міжнародно-правова, політична та дипломатична подія, яка означає об’єднання зусиль для припинення війни.
Таку думку в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA висловив народний депутат від фракції “Слуга народу” та член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
“Давайте згадаємо події напередодні Першого саміту “Кримської платформи” у 2021 році, коли не було повномасштабної війни. Тоді Російська Федерація діяла на всіх рівнях: медійному, політичному, неофіційному… Російські політики та дипломати докладали максимальних зусиль для того, щоб зробити мінімальним представництво (лідерів) різних країн світу на форумі. Це їм не вдалось. Навіть пропагандисти дуже нервово сприймали промови та заяви, які звучали на полях Кримського саміту. Сьогодні, коли триває повномасштабна війна, саміт є ще більш серйозною міжнародно-правовою, політичною та дипломатичною подією, яка означає дуже велику консолідацію всіх зусиль і для припинення війни, і для деокупації Криму”, — розповів парламентарій.
Федір Веніславський також наголосив на важливості подій, які відбуваються на півострові протягом останніх двох тижнів, зокрема, необережному поводженні з вогнем та вибуховими речовинами.
“На їхньому фоні Кримський саміт стане дуже потужним сигналом для всього цивілізованого світу та об’єднає заяви щодо Росії. Для України це привід нагадати всьому світу про те, що РФ з 2014 року веде терористичну злочинну війну проти нашої держави з порушенням статуту ООН, а також усіх норм міжнародного права”, — наголосив спікер.
У Другому саміті “Кримської платформи” візьмуть участь 60 лідерів країн — Зеленський
“Влада” панікує, жителі продають авто, квартири та пансіонати — ситуація в окупованому Криму
Читайте також: Експерт з ядерної безпеки Ольга Кошарна в ефірі марафону FREEДOM на телеканалі UA заявила, що росіяни від самого початку планували одночасно із Запорізькою АЕС захопити Південноукраїнську. Вона розповіла, які повноваження в таких випадках має МАГАТЕ.