Північнокорейські солдати — це зараз найдешевше “гарматне м’ясо” у світі. Цим і користується російський диктатор Путін. Водночас величезні втрати солдатів з Північної Кореї можуть змусити Кім Чен Ина змінити думку про допомогу живою силою російському диктатору. Такою думкою сьогодні, 3 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився експерт з питань національної безпеки, військовослужбовець ЗСУ Іван Варченко.
“Сьогодні дійсно північнокорейські солдати — це найдешевше “гарматне м’ясо” у світі. Тому диктатор КНДР зацікавлений у тому, щоб заробити, можливо, по парі тисяч доларів за кожного, відправленого у РФ. Звичайно ж, Росія цим користуватиметься, оскільки російські солдати для країни обходяться в десятки разів дорожче. За російського солдата Путіну потрібно платити, а північнокорейського — всього лише годувати. І не особливо добре, тому що насправді північнокорейські військові дуже невибагливі в їжі. Для РФ це дуже вигідне “гарматне м’ясо”, яке можна утилізувати з мінімальним ефектом. Це, до речі, ми й бачимо на Курському напрямку”, — зазначив Варченко.
Він додав, що російське військове керівництво навіть не спромоглося пояснити північнокорейським військовим тонкощі ведення війни в сучасних умовах.
“Північнокорейські солдати абсолютно не пристосовані до сучасної війни. Вони не розуміють, звідки у них загрози, як їм протистояти тощо. В іншій ситуації їм можна було б поспівчувати. Але в реаліях нинішньої війни, коли Україна бореться за свою свободу та демократію, Сили оборони України просто ведуть рахунок знищених північнокорейських поплічників путінського режиму”, — додав військовослужбовець ЗСУ.
За його словами, північнокорейські військові можуть стати загрозою, якщо два диктатори, російський і північнокорейський, домовляться про збільшення північнокорейського контингенту у РФ. Але в тому разі, якщо великі втрати серед північнокорейців не змусять Кім Чен Ина змінити своє рішення щодо відкликання своїх військових із РФ.
“Звичайно, солдати з КНДР можуть стати нашою загрозою, на яку потрібно зважати. Звісно, і в дипломатичний спосіб, і через специфічне озброєння, яке дає змогу знищувати живу силу, ми маємо думати, як нівелювати зараз цю російську перевагу в живій силі. Думаю, у цьому напрямку обов’язково ведеться робота. Але я не виключаю, що така кількість утилізації північнокорейських громадян, можливо, пробудить якісь думки в диктатора Кім Чен Ина. Бо дуже добре рухатися тоді, коли рухаєшся до перемоги. А він побачив: перемога не наближається, попри те, що десятки тисяч солдатів, відправлених до РФ, просто гинуть. Можливо, і в нього відбудеться якась еволюція. Можливо, не відразу. Але 2025 рік тільки почався”, — підсумував Іван Варченко.
Читайте також: Північнокорейські солдати отримують на війні проти України унікальний досвід: ризики для Сеула озвучив Селезньов