Великі десантні кораблі Чорноморського флоту РФ “Азов” і “Ямал” зазнали пошкоджень — подробиці від Плетенчука

Дмитро Плетенчук. Фото: suspilne.media

Два великі десантні кораблі “Азов” і “Ямал”, які входять до складу Чорноморського флоту РФ, зазнали пошкоджень під час атаки дронами по тимчасово окупованому Криму. На момент атаки “Азов” перебував на ремонті, а на “Ямалі” вже було проведено ремонтні роботи та він готовий був до роботи. Про це сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.

Він припустив, що на борту “Ямала”, який вийшов із ремонту, був екіпаж у складі понад 100 осіб.

“”Ямал” і “Азов” входили до числа тих чотирьох одиниць, які зараз були не в строю. “Азов” ще перебував на ремонті, “Ямал” уже вийшов із ремонту, і, найімовірніше, він уже був укомплектований. Але це припущення. Верифікація щодо жертв досить складна, тому що ця інформація ретельно приховується. Станом на зараз можемо констатувати те, що обидва вони отримали пошкодження”, — повідомив Плетенчук.

Речник ВМС уточнив, що росіяни використовують зараз великі десантні кораблі не для десантування, а для логістичних цілей.

“Це все-таки вантажний корабель військового призначення. На нього можна з причалу завантажити фактично будь-яку техніку. Він є досить універсальним інструментом для перекидання різних вантажів, особового складу, військової техніки. Був такий період, що їх використовували навіть як пороми, навіть для того, щоб перевозити цивільних із території материкової Росії в наш Крим”, — зауважив він.

За його словами, інформація щодо пошкодження розвідувального корабля ще уточнюється.

“Дані ще в стані верифікації. Не менш цікавим є і те, що серед об’єктів, які були вражені в Криму, є досить серйозні об’єкти — будівля військово-морської бази Севастополь. І це якраз та структура, той організм, який відповідає, по ідеї, за забезпечення Чорноморського флоту. Тобто та військова структура, яка відповідає за заправку, за постачання озброєнь, боєзапасу і багато інших питань”, — зазначив спікер.

Плетенчук додав, що військово-морська база Севастополь – це досить серйозний об’єкт.

Читайте також: Масштабна атака по військових об’єктах у Криму: значення ураження БДК “Ямал” і “Азов” оцінили військові експерти

Нагадаємо, у тимчасово окупованому Севастополі вранці 24 березня і напередодні ввечері, 23 березня, прогриміли вибухи.

Прямий ефір