Велика Британія допускає розміщення своїх військових баз в Україні — подробиці (ВІДЕО) 

Володимир Зеленський та Кір Стармер. Фото: president.gov.ua

Угоду про 100-річне партнерство підписали президент України Володимир Зеленський та глава уряду Сполученого Королівства Кір Стармер, який відвідав Київ. Документ передбачає співпрацю в різних галузях, зокрема й у військовій, інформує FREEДОМ.

“Наші відносини України та Британії зараз найбільш близькі, ніж будь-коли. Ми вийшли на новий рівень, і це навіть більше, ніж стратегічні відносини… Ми підписали угоду про столітнє партнерство. Ми впевнені в незалежності нашої держави, і це те, що українці вже ніколи не віддадуть. Ми впевнені в наших європейських партнерах. І це те, що зміцнює і Україну, і Британію”, — сказав лідер України.

“Ми будемо з вами стільки, скільки буде потрібно, ми будемо продовжувати партнерство стільки, скільки буде потрібно. Угода про 100-річне партнерство — це заява про наміри. Вона посилає сигнал обом нашим країнам і, звичайно, іншим країнам”, — заявив прем’єр-міністр Великої Британії.

Декларація про столітнє партнерство допускає можливість розміщення британських військових баз в Україні — про це йдеться в документі, опублікованому британським урядом. Цей варіант може бути розглянутий у разі виникнення значних військових загроз.

“Учасники [угоди] вивчать варіанти розміщення й підтримки в Україні оборонної інфраструктури, включно з військовими базами, складами матеріально-технічного забезпечення, резервними сховищами військової техніки та запасами військового резерву”, — ідеться в документі.

Угода України та Великої Британії свідчить про тверду прихильність суверенітету та обороні України, зазначив колишній міністр оборони Великої Британії (2019-2023 рр.) Бен Воллес.

“Ця угода не тільки забезпечує майбутнє України, але й зміцнює роль Великої Британії як непохитного союзника в регіоні”, — написав Воллес у соцмережі Х.

Деякі пункти угоди про партнерство між Україною та Британією можуть бути включені в договори з іншими країнами, зазначив Володимир Зеленський. На думку аналітиків, довгострокові зобов’язання Великої Британії перед Україною створюють рідкісний прецедент у міжнародній дипломатії.

“Під час повномасштабної війни рішення уряду Великої Британії часто створювали прецеденти. Перший договір про співпрацю у сфері безпеки, договір нового формату, теж Україна уклала саме з Великою Британією рік тому. Потім дуже багато країн також підписували подібні договори, отримуючи прецедент. Відповідно, не виключено й розміщення військ — Британія або Франція надішлють свої перші контингенти, а потім інші країни також зможуть приєднатися”, — сказав експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Попов.

13 січня президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном обговорив розміщення іноземних сил в Україні. Глави держав говорили про практичні кроки з реалізації цієї ідеї та про залучення до цього процесу інших партнерів.

Читайте також: Велика Британія та Україна мають спільні стратегічні інтереси на довгострокову перспективу, — Попов

Прямий ефір