Величезна кількість країн виступають проти путінського режиму і засуджують розпочату проти України війну, — Буряченко про створення спецтрибуналу

Олексій Буряченко. Фото: facebook.com/OleksiiBuriachenko

Кейс зі створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України дуже складний. Але українські дипломати дуже скрупульозно, якісно і з фантазією підходять до його реалізації в інтересах України та українців. Таку думку сьогодні, 19 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Так він прокоментував заяву посла з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антона Кориневича про те, що до коаліції зі створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України увійшло вже близько 40 країн.

“Найбільш консолідована група в протистоянні путінському режиму — так звана антипутінська коаліція “Рамштайн”, у якій уже 51 або 52 країни. Це такий геополітичний кулак, який виступатиме, зокрема, за створення міжнародного спеціалізованого військового трибуналу, найімовірніше, через рішення Генасамблеї ООН. Але є і дуже велике крило таких центристів, які не хочуть доводити до трибуналу особисто Путіна і путінський режим, тому що дуже бояться одного (не тому, що вони люблять Путіна і хочуть, щоб він далі правив, питання не в цьому) — дестабілізації величезного регіону. Тому що в Росії велика кількість ядерної зброї, вона розосереджена по території РФ”, — сказав Буряченко.

Він пояснив, що створення і реалізація такого трибуналу можуть нести в собі певні ризики великої дестабілізації в середині самої РФ. І, можливо, як наслідок, її неконтрольованого розпаду.

“А тут якраз “голка” — смерть Кощія, чого вони найбільше бояться. Вони бояться саме неконтрольованого розпаду РФ. Вони готові до того, що піде Путін, готові посадити його на лаву підсудних, готові судити весь терористичний путінський режим, абсолютно всіх. Вони навіть готові до того, що РФ розвалиться, розпадеться на якісь різні суб’єкти федерації або конфедерації. Це вже питання як вони це бачать у майбутньому. Але неконтрольований розпад — це дійсно їх дуже лякає”, — каже кандидат політичних наук.

Буряченко глибоко переконаний, що тут маємо як вектор розуміти останнє голосування на полях Генасамблеї ООН.

“Офіційно пішло юридичне позначення РФ як держави-агресора. Тут ми чітко розуміємо, які союзники є у путінського режиму. Це 4 країни у світі. Ні багато, ні мало, а 4. Від цього потрібно і відштовхуватися, що є такі партнери, у яких теж “рильце в пушку”, які підтримуватимуть Путіна, але їх просто мізер. А величезна кількість країн, звичайно ж, виступають і проти путінського режиму, і засуджують розпочату проти України війну, і готові будуть створювати військовий трибунал проти путінського режиму. Але їм треба буде чітко артикулювати наслідки цих рішень і їхній механізм реалізації. А те, що збираються в групи, що 40 країн уже офіційно заявили, — це абсолютно правильно. Тому що думки і заяви однієї країни не звучать так голосно, як заяви цілої групи країн. І якщо це група країн, то, звичайно ж, спрацьовує принцип тяжіння”, — висловився він.

Експерт вважає, що країни, які вагаються, або які ближче до західного світу, однаково будуть примикати до такого більш сталого утворення.

“Це все — хороші плоди роботи нашої дипломатії, яка знаходить нестандартні підходи до таких дуже делікатних і складних до реалізації питань. Створення трибуналу — це в будь-якому разі рішення Ради безпеки, в якій незаконно перебуває РФ. І навіть якщо ми отримаємо повне голосування на полях Генасамблеї, це все одно рішення матиме рекомендаційний характер. Нам доведеться шукати якісь гібридні варіанти проведення трибуналу, можливо, через Міжнародний кримінальний суд”, — резюмував Олексій Буряченко.

Читайте також: Війна РФ проти України — найбільш задокументована війна в історії: діяльність ICPA в Гаазі роз’яснив адвокат

Нагадаємо, раніше представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов повідомив, що списки російських воєнних злочинців і докази їхніх злочинів проти України складаються і формуються. Це процес, який триває. Більшість прізвищ уже відомі. Але не всі російські воєнні злочинці доживуть до трибуналу, путінський режим їх може ліквідувати.

Прямий ефір