“Вчать ненавидіти Захід і любити Лукашенка”: для чого впроваджують військову підготовку молоді в Білорусі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Базова військова підготовка стане обов’язковим предметом у всіх білоруських вишах. У школах така дисципліна вже викладається під назвою “Допризовна підготовка”. Які цілі переслідує система освіти в Білорусі — у матеріалі FREEДОМ.

У травні 2023-го міністр оборони Білорусі Віктор Хренін повідомив, що базову військову підготовку викладатимуть у всіх вищих навчальних закладах країни. Подібна практика існувала в Радянському Союзі. Тоді її пояснювали підготовкою до захисту “завоювань соціалізму”.

“Щотижня відбувається ідеологічна освіта, під час якої вчать ненавидіти Захід і любити Лукашенка, який захищає світ білорусів. Те, що це відбувається зараз, уже крайній захід, крайність. Під час цих занять з воєнщини навіюють молодим білорусам, що скрізь вороги оточили в кільце і тільки Лукашенко здатний врятувати країну від розвалу”, — каже радник лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Франак Вячорка.

Обов’язкову військову підготовку в навчальних закладах влада використовує для пропагандистської обробки молоді. Її мета — переконати білорусів бути готовими йти на війну проти України, зазначають експерти.

“Більшість молодих білорусів користуються інтернетом і чудово розуміють, що жодної загрози від сусідів нема, крім Росії, і це все робиться в пропагандистських цілях. Те, що зараз відбувається, те, що людей там будуть краще вчити розбирати і збирати автомат Калашникова, жодним чином обороноздатність не зміцнить і не вплине на бажання білорусів підтримати Росію у війні проти України”, — вважає Вячорка.

Лукашенко впевнений, що приблизно за рік держава матиме все для ведення сучасної війни.

“Досвід сучасної війни повністю нами засвоєний. До середини майбутнього року ми матимемо все в повному обсязі, що нам необхідно: зв’язок, розвідка, безпілотники, ударні зокрема, активний захист… Але, обороняючись, ми це робитимемо активно. Щоб у будь-який момент перейти в наступ, якщо буде необхідність”, — заявив білоруський диктатор.

Натякає Лукашенко і на можливість застосування ядерної зброї, щоб “показати свою міць і завдати противнику неприйнятної шкоди”.

“Він намагається зміцнити свою роль, свою позицію: показати, що я легітимний, я потужний, у мене ядерна зброя, “Вагнер”, російські солдати, щоб із ним рахувалися, щоб його сприймали не як маріонетку Путіна, а як президента, яким він не є. Президентом його не вважають ані білоруси, ані міжнародне співтовариство”, — каже Вячорка.

3 жовтня в Білорусі розпочався черговий етап перевірки бойової готовності збройних сил. Заплановано пересування військової техніки та задіяння авіації. За словами речника Командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, перевірка бойової готовності армії в Білорусі не є чимось несподіваним для Повітряних сил.

“Усі повітряні цілі, які є в Білорусі, відстежуються. Ми маємо інформацію з власних джерел. Маємо інформацію від наших партнерів”, — резюмував Ігнат.

Водночас у моніторинговій групі “Беларускі Гаюн” заявили, що загроза ударів по Україні з території Білорусі залишається актуальною.

Читайте також: Росія проводить мілітаризацію дітей на окупованих територіях України — розбір

Як повідомлялося раніше, у Росії спостерігається зростання рівня мілітаризації в освітніх закладах, який виражається у посиленій псевдопатріотичній підготовці, проведенні військових тренувань, включаючи навчання розгону протестів та ігри в терористів.

Прямий ефір