“Важливий прецедент”: перші санкції США щодо китайських компаній за військову допомогу РФ оцінив експерт

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Міністерство фінансів США оголосило про санкції проти трьох компаній і однієї людини, причетних до виробництва ударних дронів “Гарпія” для російської армії. Цей прецедент наголошує, що Вашингтон уважно стежить за діяльністю китайських компаній та їхньою взаємодією з Росією. Про це сьогодні, 19 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“Це будуть обмеження будь-якої діяльності американських компаній із підсанкційними китайськими компаніями: відстежуватимуть момент передачі їм товарів, технологій та інвестицій. Це поки що обмеження, але важливий прецедент: від слів про можливі дії США почали переходити до безпосередніх санкцій. Тобто тепер не просто говориться: “Здається, ви допомагаєте”, а надається фактична інформація про те, що такі-то компанії передають Росії або, в цьому випадку, виробляють двигуни для російських дронів, і ми вводимо проти них санкції”, — сказав він. 

Як він зазначив, запровадження санкцій означає, що США уважно відстежують діяльність китайських компаній та їхню взаємодію з Росією.

“Чим це загрожує Китаю? Тим, що все більше його компаній будуть підпадати під санкції. Далі будуть відстежуватися контакти між китайськими компаніями, які не потрапили під санкції, і тими, що вже підпадають під них, і на підставі цього список санкцій буде розширюватися”, — наголосив Ус.

За його словами, через санкції китайська економіка буде позбавлена можливостей спокійно купувати технології та вести торгівлю з країнами Заходу.

“Китаю це, наголошую, невигідно, бо технології він бере на Заході, а не в Росії. Це дуже важливо. Тому важливий крок, який знову нагадує Китаю, полягає в тому, що за його економікою і контактами з Росією стежать і реагують. Коли будуть встановлені достатньо переконливі докази, що та чи інша компанія сприяє військово-промисловому комплексу Росії, будуть введені санкції”, — підсумував Іван Ус.

Читайте також: Північна Корея обнуляє всі домовленості, Південній Кореї потрібно активізуватися, — Подоляк

Як повідомлялося, Сполучені Штати Америки запровадили перші санкції щодо китайських компаній, які розробляють та виробляють озброєння спільно з російськими фірмами. Про це заявив представник Держдепартаменту США Метью Міллер. 

Прямий ефір