Важливо, що в санкціях прозвучало поняття “російські криваві алмази” — це морально-політичний удар для РФ, — професор

алмаз
Ілюстрація: imagedelivery.net

Не можна сказати, що Російська Федерація гігант-монополіст на ринку алмазів, є й інші видобувні країни, але вона — великий гравець. Тому санкційний крок у бік російських алмазів — це серйозний крок. Про це сьогодні, 22 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський економіст, доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсиц.

“У цих самих санкціях дуже важливо, на мій погляд, по-перше, те, що прозвучало поняття “російські криваві алмази”, це означає, що практично Росію поставили в одне поле з ангольськими алмазами, які було заборонено використовувати. До кінця їх не витіснили зі світового ринку, вони пішли у сферу кримінального обігу — мафіозі між собою ними розплачуються. Але це вже зовсім не той обіг, який був. Все-таки світ навчився боротися з цими ангольськими кривавими алмазами. І тепер Росію поставили в той же самий ряд такої країни з сумнівними, небезпечними, небажаними природними сировинними ресурсами. Це такий, я б сказав, морально-політичний удар”, — сказав він.

За словами професора, друге, що в цих санкціях цікаво — це те, що все-таки Бельгія зважилася їх підтримати.

“Це означає, що, загалом, спротив з боку Європи тому, що робить Росія, не слабшає, бажання підтримувати Україну не слабшає, готовність нести жертви заради України не слабшає. Тому що, звичайно, це певні незручності, певні втрати, певні загрози бельгійському бізнесу, пов’язаному з алмазами, діамантами. І все-таки Бельгія погоджується і бере участь у цьому, допомагає розробити механізм. Це надзвичайно політично важливий момент для України”, — каже Ліпсиц.

Разом із цим, зазначив економіст, треба розуміти, що, звісно, повністю витіснити російські алмази з ринку не вдасться.

“Я уважно почитав усе, що з цього приводу написано. Ситуація, звичайно, складна. Можна хімічно ідентифікувати російські алмази. Це можливо, але це не оригінал Рембрандта, ви не знаєте, коли цей алмаз було видобуто або коли було ограновано цей діамант. Тому, звичайно, є шанс завжди сказати, це все було зроблено до санкцій, і тому ми можемо цим торгувати. Це все одно будуть якісь такі дірки в цій системі санкцій. Але сама ідея, що Європа знову вводить додаткові санкції, знову посилює санкції проти Росії, не слабшає, а посилює, як на мене, надзвичайно важливий момент”, — резюмував Ігор Ліпсиц.

https://www.youtube.com/watch?v=9_0Vkz5ttbk

Читайте також: 12-й пакет санкцій ЄС може позбавити Росію значної частини доходів від експорту алмазів — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір