“Важливо показати Заходу слабкість Путіна”: що може стати стимулом для партнерів дозволити бити по РФ, пояснив Петренко 

Ігор Петренко. Фото: uatv.ua

Дозвіл на дальні удари по території РФ може залежати від перспектив, які Україна показує під час війни. Важливо показати Заходу слабкість кремлівського режиму і зокрема Путіна. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 21 серпня, висловив доктор політичних наук Ігор Петренко. 

“У нас склалася така ситуація, що коли Російська Федерація посилює обстріли України, вкотре б’є по енергетичних об’єктах, по цивільних, це спонукає наших партнерів на збільшення допомоги. Як на мене, це підхід, звичайно ж, м’яко кажучи, не дуже. Адже виходить, нам потрібно зазнати ще більших втрат, опинитися ще у більш гіршій ситуації для того, щоб спонукати союзників на якісь дії”, — сказав Петренко. 

Але є більш позитивний підхід до того, щоб показати перспективу партнерам, вважає політолог. На його думку, це, зокрема, операція Сил оборони в Курській області.

“Ми маємо успіхи на Курському напрямку. Було б добре, якби змогли переломити ситуацію і на цій, і на інших ділянках фронту. На Покровському напрямку противник поки, на жаль, має тактичні успіхи. Хоча, по суті, він наступає там уже близько 9 місяців. І очевидно, що ресурси ворога також вичерпуються. Проте для Путіна зараз важливіше продовжити окупацію території України, ніж захистити своїх громадян у Курській області. Але якщо ми зможемо переломити ситуацію і на цих напрямках (на Донбасі, — ред.), тоді це буде певний сигнал союзникам: давайте разом зараз ще трохи натиснемо, і зможемо переломити ситуацію”, — сказав Петренко.

Тоді, вважає він, уже можна говорити про перспективу врегулювання або про початок переговорного процесу в контексті справедливого миру.

“Потрібно показати Заходу слабкість кремлівського режиму і самого Путіна. Курська операція вже це продемонструвала. Але треба закріпити цей успіх. І тоді зможемо показати певну перспективу, мовляв, ви зараз дасте ще дозвіл на удари, ми, припустимо, знищимо логістичні хаби постачання армії Російської Федерації на її території. Це їх послабить, і тоді вже динаміка буде іншою, негативною для РФ, і Путіну нічого іншого не залишиться. При цьому Захід показує силу, єдність, а авторитарний режим Путіна, відповідно, програє. І це буде хороший сигнал іншим авторитарним режимам. Це якщо так, дуже узагальнено говорити про те, які стимули можуть бути”, — резюмував політолог.

Стимул — це завжди питання того, щоб наші партнери побачили можливість “успішної історії”, в якій вони можуть взяти участь і показати, що тут йдеться не про ескалацію конфлікту. Сам Путін не готовий іти на ескалацію, вважає Петренко.

“Путін вкрай боїться зіткнення з НАТО, хоч і розповідає, що нібито воює з блоком. І ось, якщо натиснути разом, це призведе якраз до зміни динаміки, погіршення позиції Росії, але без ескалації. Загалом особливих інструментів ескалації у Російської Федерації не так і багато. А якщо їх і буде застосовувати Росія, то вони призведуть до більш негативних наслідків для самої Російської Федерації насамперед”, — зазначив гість ефіру.

Читайте також: Чим зумовлена затримка дозволу для України бити по військових об’єктах у РФ, пояснив політолог

Прямий ефір