Важливо не отримати новий “Будапештський меморандум”, — експерт про досягнення миру в Україні

Игорь Попов. Фото: Facebook/Igor Popov

Плану Трампа щодо врегулювання війни Росії проти України поки що не існує. Поки що є “вікно можливостей” для України донести свою позицію. Саме тому делегацію на Мюнхенській безпековій конференції очолив особисто президент Володимир Зеленський. Щоб донести партнерам свої аргументи та окреслити контури плану. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

“Зеленський зустрічався і з керівництвом Євросоюзу, Урсулою фон дер Ляєн, з американськими сенаторами. Була зустріч із [віцепрезидентом США] Джей Ді Венсом. За підсумками, обидві сторони досить оптимістичні, а отже діалог триває. Обидві сторони сказали, що діалог буде продовжено найближчим часом у різних форматах. Це означає, що в України є всі шанси включити свої аргументи і побажання в мирний план”, зазначає спікер.

На думку Попова, Україні все ж таки доведеться йти на певні поступки, проте є “червоні лінії”, які навіть не обговорюватимуться. Це, зокрема, територіальні поступки.

Крім того, Україні важливо не отримати новий “Будапештський меморандум”, акцентує експерт.

“Подібний документ діятиме, поки Трамп, Путін залишатимуться на своїй посаді. Після їхнього відходу ціна цього документа різко впаде. Тому потрібні більш серйозні домовленості. Кремль зі свого боку пропонує взагалі глобальні договори зі США щодо розміщення ракет середньої і малої дальності, обмеження стратегічних озброєнь, доступу до технологій штучного інтелекту. Навряд чи США сприймуть Росію сьогодні як рівного партнера і погодяться працювати в усіх цих напрямах”, стверджує спікер.

Ігор Попов упевнений, що мир в Україні буде частиною більш глобальних домовленостей, зокрема щодо американської присутності в Європі та взаємодії США з Російською Федерацією.

“Тому не можна просто закінчити війну в Україні, і не можна просто звести це до діалогу російського та українського керівництва. Все-таки війна в Україні стала, зокрема, наслідком глобальної проблеми безпеки, тому вони теж мають обговорюватися паралельно”, резюмував гість ефіру.

Читайте також: Якщо не зупинити РФ, вона може стати загрозою для будь-якої країни НАТО: Зеленський в Мюнхені зустрівся з Рютте

Нагадаємо, з 14 по 16 лютого в Мюнхені (Німеччина) відбувається щорічна Мюнхенська конференція з безпеки. Війна Росії проти України — одна з ключових тем заходу.

У конференції бере участь президент України Володимир Зеленський, на полях заходу він проводить низку зустрічей з лідерами різних країн, провідними політиками.

Прямий ефір