Українська делегація на чолі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком провела зустріч у США з високопоставленими представниками новообраного президента Дональда Трампа. Це важливий і своєчасний візит. Команда Трампа напрацьовує план щодо війни РФ проти України. Українська делегація отримала можливість надати свої аргументи і своє формулювання. Так Україна безпосередньо впливає на остаточний план, який представить Дональд Трамп. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Попов.
Як зазначили в ОПУ, під час низки зустрічей українська та американська сторони обговорили плани Росії, а також те, які кроки треба зробити, щоб їх зірвати.
“Це важливий і своєчасний візит. Ми бачимо, що команда Трампа напрацьовує свій конкретний план щодо війни Росії проти України. Сам Дональд Трамп поки що не робив якихось конкретних заяв. Роблять заяви різні групи його радників. І в даному випадку українська делегація зустрічалася саме з тими людьми, які безпосередньо напрацьовують ці рішення. Відповідно, ми отримали можливість надати свої аргументи, свої плани”, — сказав Попов.
Не факт, що всі аргументи Києва будуть включені, але Україна безпосередньо впливає на формулювання остаточного плану, який представить Дональд Трамп або до інавгурації, або відразу після, вважає експерт.
Він також звернув увагу на реакцію російської сторони на візит української делегації до США.
“Ми бачимо, до речі, досить емоційну реакцію російської пропаганди. Вони не очікували, не прогнозували такого високого рівня контактів, причому вже зараз. Ці зустрічі були доволі тривалими і, як пише СNN, доволі продуктивними”, — сказав спікер.
Читайте також: “Мирні плани” Трампа: ризики та перспективи для України проаналізував Желіховський
Нагадаємо, у межах візиту Єрмак відвідав Вашингтон, Нью-Йорк і Флориду. У Білому домі глава Офісу президента зустрівся з радником з національної безпеки лідера Сполучених Штатів Джейком Салліваном. Також Єрмак провів зустрічі з головою Гельсінської комісії США та співголовою конгресового Українського кокусу Джо Вілсоном, співголовою юридичного комітету Сенату США Ліндсі Гремом, лідером Республіканської партії в Сенаті США Мітчем Макконнеллом, заступником державного секретаря Джоном Бассом та лідером Демократичної партії в Палаті представників Конгресу Гакімом Джеффрісом.