“Важко, але ми зупиняємо противника”: як працюють українські артилеристи на Соледарському напрямку (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

За даними аналітиків Інституту вивчення війни, російська армія РФ зберігає темпи наступу в Донецькій області. Сили оборони України продовжують стримувати штурми противника по всій лінії фронту. Про роботу артилеристів 30-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) на Соледарському напрямку розповіла військова кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Одне з найкращих маскувань бойових машин — густий ліс. Під таким прикриттям екіпаж самохідної артилерійської установки (САУ) “Гвоздика” готується до нових бойових виїздів. Військовослужбовці працюють на Соледарській ділянці фронту. Там, як і по всій лінії бойового зіткнення, противник проводить інтенсивні штурми.

“Зовсім недавно було спокійніше, а зараз вони почали ворушитися і підходять, підходять. Намагаємося зупинити, важко, але зупиняємо”, — зазначив військовослужбовець 30-ї ОМБр імені Костянтина Острозького Сергій.

За добу артилерія десятки разів може відкривати вогонь по противнику. Основні цілі — бліндажі з піхотою та бойова техніка.

“Якось у гармату “Гіацинт” потрапили. Можна сказати, пощастило. Тоді ще час був, і ми виїхали, нас піхота прикрила. Тоді ми прямо до них під’їхали й вистрілили”, — розповів військовослужбовець 30-ї ОМБр імені Костянтина Острозького з позивним “Умка”.

Завдання в екіпажу САУ різні. Усе залежить від виду і дальності снаряда. Відповідно до обраної цілі, артилерійський розрахунок може миттєво підібрати вид і дальність снаряда.

“Нам повідомили напрямок, а ми взяли великий снаряд за вагою. Бомбанули й влучили. Не знаю, думав, що командування мені скаже, що неправильно зробили, але похвалили. Сказали, що красені, правильно зробили”, — розповів “Умка”.

Розганяти артустановку до 75 кілометрів на годину водієві-механіку дозволяє п’ятирічний досвід водіння гусеничної техніки. Боєць каже, що російські дрони постійно фіксують координати пересування і будь-якої секунди можуть відкрити вогонь у відповідь.

“Від мене залежить життя екіпажу. І дивитися за технічним станом. Страху немає, вже звикли”, — зазначив військовослужбовець 30-ї ОМБр ім. Костянтина Острозького Микола.

Екіпаж уже не раз ставав мішенню для противника. Про погане на фронті намагаються не думати, а мріють лише про швидку зустріч із близькими.

“Хочеться думати про хороше, а не про погане. Думаємо, що все буде добре. Кожен хоче приїхати до своїх рідних, побачити їх і вірити, що для всіх все закінчиться добре”, — додав Сергій.

Читайте також: Евакуація з Покровського району: як людям допомагають виїхати в умовах постійних обстрілів (ВІДЕО)

Прямий ефір