На Покровському напрямку тривають важкі бої, російські окупанти намагаються отримати контроль над трасою “Покровськ — Костянтинівка”. Також різко активізувалися бойові дії на Харківському напрямку. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 21 липня, розповів військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
“Важкі бої точаться в районі населеного пункту Прогрес. Окупанти намагаються вийти на безпосередній контроль траси “Покровськ — Костянтинівка”. Це основна траса, якою здійснюється переміщення Сил оборони України — ротація особового складу, вивезення поранених, підвезення БК”, — сказав аналітик.
Основне завдання окупантів на цьому напрямку — спробувати взяти під контроль панівні висоти, і, відповідно, фланговим охопленням спробувати вийти на контроль над трасою, акцентував він.
“Чому спробувати? Відстань до траси, за різними оцінками, до 5,5 км. Сам темп просування окупантів безпосередньо до траси — близько 1 км на місяць. З одного боку, ми можемо говорити про загрози зі сторони РФ в аспекті подальших тактичних операцій, але з іншого боку, слід робити акцент на діях Сил оборони України щодо запобігання подібним негативним моментам”, — зазначив гість ефіру.
За словами Снєгирьова, сьогодні зафіксовано активізацію бойових дій на Харківському напрямку.
“Нещодавно керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявляв про можливість активізації російського наступу на Північному напрямку. А це Харківська та Сумська області. На Харківщині ми бачимо різку активізацію бойових дій у районі Вовчанська і, відповідно, в районі села Глибоке”, — зазначив Снєгирьов.
На цей напрямок перекинуто підрозділ 155-ї бригади морської піхоти збройних сил Російської Федерації, сказав він.
“Слід зазначити, що свого часу під час боїв за Вугледар ця російська бригада зазнала колосальних втрат у живій силі та техніці”, — доповнив спікер.
Він зазначив, що тривають складні бої на Торецькому напрямку, але там просування противника немає.
“Бої тривають у районі Північного та Нью-Йорка. Але тут, незважаючи на всі зусилля російських окупантів, масове використання штурмової авіації, систем реактивного залпового вогню і важких вогнеметних систем, подальшого просування немає. Основне завдання ворога — встановлення контролю над Торецьком. Це панівні висоти і відстань до Горлівки — не більше 10 км, що, відповідно, давало можливість Силам оборони України тримати під контролем тилові бази, накопичення російських окупантів. І, знову ж таки, росіяни намагаються спробувати відрізати логістичні шляхи сполучення Сил оборони”, — зазначив Снєгирьов.
На Краматорському напрямку експерт відзначив успішні дії Збройних сил України.
“Насамперед йдеться про бойові дії в районі Часового Яру. Незважаючи на всі зусилля окупантів, їхні “м’ясні штурми”, просувань у загарбників немає”, — сказав спікер.
Наразі на цій ділянці, за словами Снєгирьова, зафіксовано передислокацію іноземних найманців. Насамперед це громадяни країн Африки.
“Росіяни їх використовують як “гарматне м’ясо” для прориву позицій Збройних сил України. Крім того, для “м’ясних штурмів” окупанти використовують підрозділи своєї армії, які пройшли бойове навчання протягом максимум двох тижнів. Тобто говорити про боєздатність цих підрозділів не доводиться”, — акцентував аналітик.
Але Російська Федерація намагається, каже Снєгирьов, шляхом використання цієї радянської тактики “м’ясних штурмів” розв’язати для себе основні завдання — встановлення контролю над Часовим Яром і панівними висотами, що дають змогу тримати під своїм контролем значні території Донеччини, які нині контролюються Збройними силами України.
Аналітик також відзначив активізацію російських окупантів на Куп’янському напрямку.
“Бої точаться в районі села Стельмахівка. Загарбники намагаються в такий спосіб розтягнути Збройні сили України на Харківському напрямку, відволікти, відповідно, резерви Генштабу ЗСУ від Вовчанська, Липців, Глибокого на прикриття можливого прориву російських військ у районі Стельмахівки, Куп’янська, Куп’янська-Вузлового”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.
Читайте також: До кінця літа армія РФ хоче вийти на адмінмежі Донецької та Луганської областей — аналіз ситуації на фронті від Братчука