Ватикан може стати майданчиком для другого Саміту миру — думка Попова

Папа Римський Франциск. Фото: ap.org

У Глобальному саміті миру, який сьогодні, 15 червня, стартував у Бюргенштоку (Швейцарія), візьме участь Папа Римський Франциск. Не виключено, що другий Саміт миру відбудеться саме у Ватикані. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

“Протягом двох років повномасштабної війни Святий Престол неодноразово висловлювався за компромісні варіанти врегулювання війни РФ проти України, які не завжди позитивно сприймалися в Україні. Але в будь-якому разі Україна зберігає контакти з Ватиканом. Працює наш посол, приїжджають наші делегації. Тому цілком логічно, що українська сторона запросила Папу Римського Франциска на Саміт миру”, — зазначив Попов.

За його словами, голос Папи Римського дуже важливий для багатьох країн, де католицизм є домінуючою релігією.

“Навіть своє ім’я Франциск він узяв багато в чому від Франциска Ассизького, який відомий своїм подвигом примирення під час хрестових походів християн і мусульман. І тому Папа хоче позиціювати себе як миротворець. І це потрібно брати до уваги”, — вважає гість ефіру.

Він також зазначив, що цілком імовірно, що Ватин може стати майданчиком, де відбуватиметься другий Саміт миру.

“Дійсно, незрозуміло ще, де відбуватиметься другий Саміт миру. Пекін, можливо, не виглядає повністю нейтральним майданчиком для України. Швейцарію може не сприйняти Росія. Можливо, це буде Саудівська Аравія. А можливо — Ватикан. Не багато залишається місць на Землі, які можуть сприйматися всіма учасниками як нейтральний майданчик”, — резюмував Ігор Попов.

Читайте також: Ми зможемо досягти амбітної мети цього саміту тільки якщо об’єднаємо наші сили, – Амхерд

Нагадаємо, на полях Глобального саміту миру в Швейцарії президент України Володимир Зеленський зустрівся з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Прямий ефір