“Ваші дослідження та відкриття наближають перемогу”: Зеленський зустрівся з молодими науковцями

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 21 травня, зустрівся з молодими науковцями й представниками Малої академії наук. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Президент привітав їх із професійним святом, подякував за допомогу Україні в боротьбі з агресією Росії та відзначив державними нагородами.

“Нагорода, що в нас є ви, що в України є наука та науковці. Хочу вам побажати перемог у ваших дослідженнях і перемоги України над ворогом. Ви робите великий внесок своєю щоденною працею та впровадженням технологічного прогресу, бо війна гібридна. Кожна ваша допомога, кожне ваше відкриття — це наближення до переможного закінчення війни”, — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що деякі розробки молодих учених українські воїни вже успішно застосовують на полі бою. І окремо наголосив: держава в них зацікавлена й підтримуватиме вчених.

“Війна — це велика трагедія, але вона об’єднала науковців різних вишів заради підтримки наших військових. У слові “війна” немає позитиву, але є потужний розвиток технологій: виробництво дронів, радіоелектронної боротьби (РЕБ), морські дрони. При цьому ворог не стоїть на місці, тому, коли закінчиться війна, нам також треба буде й далі розвиватися”, — розповів він.

За словами глави держави, важливими для країни є напрями технологій та роботизованих систем, розмінування, медична та психологічна допомога, реабілітація ветеранів.

Президент також оглянув презентації робіт молодих учених і переможців Міжнародного фестивалю інженерії, науки та технологій I-FEST, який відбувся цьогоріч у березні в Тунісі. На ньому представники Малої академії наук здобули 21 нагороду у восьми категоріях.

Читайте також: Patriot, Глобальний саміт миру, євроінтеграція: Зеленський провів зустріч з Бербок

Прямий ефір