“Варварство РФ не знає межі”: як на масовану ракетну атаку проти України відреагували в НАТО та ЄС (ВІДЕО)

Наслідки ракетного удару по Києву. Фото: kyiv.dsns.gov.ua

Після масштабної ракетної атаки з боку Росії НАТО та країни Європейського Союзу пообіцяли активізувати військову допомогу Україні. В Альянсі запевнили, що підтримуватимуть Київ і надалі. А в ЄС повідомили, що після масового обстрілу нададуть додаткову військову допомогу, повідомляє FREEДОМ.

Так, президент Литви Гітанас Науседа назвав масований ракетний удар Росії по українських містах терором і закликав світ дати Україні більше зброї для оборони.

“Варварство РФ не знає межі. Київ та інші українські міста знову обстріляно російською армією. Вони ціляться по центрах міст, житлових будинках, дорогах в годину пік. Це спонсорований державою тероризм у чистому вигляді. Україні потрібно більше зброї, щоб перемогти це зло”, — написав Науседа у Twitter.

Міністерство закордонних справ Чехії вважає, що Захід має повністю зняти всі обмеження щодо постачання зброї Україні.

“Росія використовує терористичні методи. Повинне бути скасування будь-яких обмежень, які існують на постачання зброї Україні. Час для ще більшої підтримки України”, — цитує заступника міністра закордонних справ Чехії Ярослава Курфюрста “Європейська правда”.

Глава Європарламенту Роберта Метсола заявила, що ЄС має зробити більше для України та надати більше військової техніки.

“Я думаю, що всі країни можуть і мають робити більше. Те, що ми побачили сьогодні, свідчить, що Росія продовжить подальшу ескалацію. Як ми збираємось реагувати? Якщо наша відповідь не буде пропорційною до ескалації, то ми просто продовжимо бачити, як вони вбивають більше людей”, — сказала вона в коментарі CNN.

У НАТО запевнили, що підтримка для України буде непохитною. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після телефонної розмови з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

“Поговорив з міністром закордонних справ Кулебою та засудив російські жахливі та невиборчі атаки на цивільну інфраструктуру в Україні. НАТО продовжуватиме підтримувати мужній український народ у боротьбі з агресією Кремля стільки, скільки потрібно”, — поінформував Столтенберг у Twitter.

Україна спільно з колишнім керівником Північноатлантичного альянсу Андерсом Фог Расмуссеном розробила та пропонує НАТО нову угоду про безпеку між західними урядами та Україною. Запропонований документ схожий на договір про безпеку та співпрацю США з Ізраїлем — країнами, які вважають себе близькими військовими та політичними союзниками з двостороннім оборонним співробітництвом. Але водночас вони не мають офіційного оборонного договору.

“Вони [українці] платять високу ціну життям та ресурсами. Найменше, що ми можемо зробити, — це надати їм всебічну допомогу. Ми вивчали різні моделі гарантій безпеки, включаючи Тайвань, Ізраїль, історичні гарантії безпеки тощо”, — цитує Расмуссена Foreign Policy.

Над цим договором Расмуссен з українською владою працювали з травня, а цього місяця його почали офіційно представляти урядам країн НАТО, починаючи із США.

Читайте також: Вже порушила всі можливі норми та закони: чому Росія країна — спонсорка тероризму

Прямий ефір