Ракетними ударами по українських містах президент РФ Володимир Путін намагається компенсувати поразки на фронті. У цьому впевнені багато військових експертів. І щоб не втратити залишки свого авторитету серед кремлівських еліт та російського суспільства, Путін вдається до міжнародного тероризму, повідомляє FREEДОМ.
Сьогодні, 10 жовтня, мирні громадяни вкотре стали жертвами путінської армії. Під ударом російських ракет опинилися житлові будинки, офіси, університети, школи, об’єкти критичної інфраструктури. Але така спроба Кремля залякати українців має зворотний ефект. Експерт із питань безпеки Іван Варченко вважає, що фактично Росія розписується у своїй безпорадності на фронті.
“Зазнаючи постійних невдач на українських фронтах, а тепер ще й Кримський міст, який було знищено ювелірно практично. Звісно, Росія, як завжди, компенсує ударами свої невдачі на фронтах, свої втрати в живій силі та техніці. Кожен росіянин, дивлячись на ці кадри з України, має розуміти, що кожен випущений снаряд — це додаткова тисяча рублів із його кишені”, — сказав він.
Лише за день 10 жовтня по Україні Росія запустила щонайменше 83 ракети різних видів. Середня ціна однієї — понад 5 млн дол. Разом — мінімум 416 млн дол., тобто понад 26 млрд руб. І це гроші не з путінської кишені, а бюджетні, тобто із зарплат та пенсій кожного росіянина. Але коли у Кремлі думали про росіян — питання риторичне. Тим більше, якщо новому командувачу російських військ у війні проти України потрібно вислужитися перед кремлівським диктатором і показати “швидкий результат”, адже це стиль роботи Сергія Суровікіна — генерал-полковника Повітряно-космічних військ, якого військові експерти називають дилетантом.
“Який у ВКС нічого не розуміє, оскільки він піхотний генерал, закінчував загальновійськове училище і кілька років тому з нього зробили льотчика. Бо він не може ніякими діями на землі вирівняти ситуацію, до речі, він не вирізнявся військовим розумом в жодній операції. У Сирії він за участю піхотних військ не взяв практично нічого, він тільки підключав авіацію, що своєю технологічністю та бойовим застосуванням рятувала ситуацію”, — розповів полковник запасу, військовий експерт Роман Світан.
Ракетні удари за мільярди рублів по містах України абсолютно не впливають на ситуацію на фронті. Навпаки, додають мотивації українським військовим давати відсіч російським загарбникам. А західним країнам — більше допомагати Україні.
“Я думаю, що ці події однозначно підштовхнули наших партнерів до того, що потрібно ще більше давати Україні всю ту зброю, яку вона просить, далекого радіуса дії ракети, поквапитися з системами, які дозволять зробити це небо ще безпечнішим, і інцидент, який був зафіксований щодо прольоту ракет над територію Молдови, може також трохи зрушувати парадигму того, що потрібно ще сильніше захищати повітряний простір над Україною та прилеглими країнами, тому що вони також перебувають у небезпеці”, — висловила думку старша дослідниця програми “Україна та Східна Європа” Globsec (Global Security think tank) Юлія Осмоловська.
Реакція українських партнерів не забарилася. У Європейському Союзі засудили російський тероризм.
“Справді, Європейський Союз рішуче засуджує ці мерзенні напади на цивільне населення та цивільну інфраструктуру. Ці напади є варварськими та боягузливими, і вони лише показують, що Росія обирає тактику прицілювання та бомбардувань мирних жителів. Це те, що суперечить міжнародному гуманітарному праву, і ці напади на цивільних осіб прирівнюються до воєнного злочину”, — заявив представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Пітер Стано.
“Я вражена жорстоким нападом на Київ та інші українські міста. Росія ще раз показала світові, за що вона виступає. Це терор та жорстокість. Винні мають бути притягнуті до відповідальності. Я висловила свої щирі співчуття нашим українським друзям. Я знаю, що українців не залякати. І українці знають, що ми будемо на їхньому боці стільки, скільки буде потрібно”, — повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Підтримка країн-партнерів виражатиметься у більшій кількості зброї, яка допоможе українській армії захистити своїх громадян.
“Ми надсилаємо чіткий сигнал усім українцям, ми підтримуємо вас усіма можливими способами. І що ми маємо зробити, це обов’язково поставити ППО з боку союзників, щоб українці могли захистити свої міста, своє мирне населення, тому що російська ескалація, безперечно, завдає шкоди мирним жителям. Ми із постраждалими. Ми підтримуємо Україну”, — запевнила прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас.
Також країни “Великої сімки” (G7), група провідних світових держав, звідки Росію викинули ще 2014 року за анексію Криму, збереться з ініціативи президента України Володимира Зеленського. На терміновому засіданні представники країн вирішуватимуть, як відповісти на російський терор проти України.
Читайте також: Це боягузтво та ганьба Росії: реакція знакових осіб на масований ракетний обстріл України
Нагадаємо, російський президент Володимир Путін особисто віддав розпорядження бомбардувати українські міста. У своєму відеозверненні він заявив про завдання ударів по об’єктах енергетики, військового управління та зв’язку, але насправді постраждала цивільна інфраструктура та мирні люди.
Як повідомив президент України Володимир Зеленський, через сьогоднішню масовану ракетну атаку російських окупантів загинули 12 українців, понад 80 поранені або травмовані. З 84 російських ракет, що були запущені проти України, 43 збиті. З 24 російських безпілотників — 13 збито.
Читайте також: Масована ракетна атака РФ по Україні — схему завдання ударів показав Залужний (МАПА)