Візит прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска до Києва показав, що Варшава відкрита до співпраці з Україною як у сфері фінансів, так і у сфері військового комплексу. Також буде підписано угоду про гарантії безпеки для України, що підвищить рівень співробітництва двох країн, і після цього сторони ще більш щільно працюватимуть над ініціюванням питань, які були б на благо обох держав. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.
Він зазначив, дуже важливо, що Польща від перших днів повномасштабної російської агресії зайняла партнерську і дружню позицію щодо України.
“І багато зробила для того, щоб допомогти країні протистояти російській агресії, і це варто визнати. Я думаю, що закладені 2022 року початки можуть бути продовжені і, попри ті проблеми, які є зараз, усе-таки Польща далі залишатиметься важливим стратегічним партнером, сусідом, який прагне допомогти Україні подолати російську агресію, і який також може й наростити цю співпрацю в різних сферах”, — сказав Желіховський.
Також дуже важливо, на думку експерта, що Дональд Туск продовжив говорити про те, що Польща підтримуватиме європейську інтеграцію України.
“І це для нас важливо, особливо в контексті рішень, які можуть бути ухвалені найближчими місяцями. А також він говорив, що Польща всіляко намагатиметься достукатися до проблемних сусідів — Угорщини та Словаччини, і все ж таки Україна отримає той грошовий пакет, який націлений на допомогу тримати в стабільності її економіку і протистояти російській агресії. Варшава хоче посісти важливе місце в регіоні Центрально-Східної Європи і може бути таким надважливим хабом для України як у контексті допомоги, так і в європейській та євроатлантичній інтеграції”, — каже він.
Тому, вважає політолог, перші сигнали з боку нового уряду Польщі були почуті в Україні.
“Київ працюватиме над втіленням цього в життя. Також працюватиме і Варшава. Я думаю, що найближчими днями чи тижнями бачитимемо ще нові меседжі в цьому контексті, і я вірю в те, що все-таки нашим державам судилося разом не тільки протистояти російській агресії, а й перебувати в єдиному європейському та євроатлантичному просторі, за що наші народи також б’ються впродовж багатьох століть”, — резюмував Станіслав Желіховський.
Читайте також: Незмінна підтримка України партнерами — головний сигнал, який має бачити ворог, — президент Зеленський у 701-й день війни