Варіанти відповідей на посилення участі КНДР у російській агресії перелічив екскерівник СЗР України

Північнокорейські військові. Фото: ap.org

Найбільш ефективна модель протидії підтримці Пхеньяном російської агресії проти України — “перемелювання” військ КНДР (Корейської Народно-Демократичної Республіки, Північної Кореї). Великі втрати можуть призвести до того, що північнокорейський диктатор Кім Чен Ин замислиться, чи варто далі спрямовувати контингент до РФ. Адже втрати підриватимуть боєздатність та дух північнокорейської армії. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Найефективніша модель дій — це знищення північнокорейців на полі бою. У цій ситуації Кім Чен Ин бачитиме, що його місія провалена, він втрачає війська, втрачає престиж, фактично ще створюється проблема з росіянами… Це може породити якраз негативну реакцію самого Кім Чен Ина. Це можна зробити, знищуючи великі контингенти. І ми почали це робити, але будуть нові, і ці знищуватимуться. Це буде, як м’ясорубка, їх перемелювати. Росія відправлятиме їх на поле бою в перших ешелонах. Це і викличе невдоволення Кім Чен Ина, тим більше, що формат бойової підготовки знеціниться”, — коментує Маломуж.

Другим важливим чинником він вважає роботу з партнерами, насамперед, зі США та НАТО, а також з Південною Кореєю та Японією. Адже для них посилення Кіма та його плани розпочати війну на Корейському півострові становлять реальну загрозу.

“Цей фактор має бути панівним. І по лінії розвідок має бути конкретна інформація, що планується, в які етапи Кім Чен Ином, як буде задіяна Росія. Тут ми об’єднуємо позиції в протистоянні і з Північною Кореєю, і з Росією, тому що це потенційний союзник Північної Кореї проти країн демократії: Південної Кореї, Японії, США та інших”, — наголошує гість ефіру.

На його переконання, не варто скидати з рахунків і Китай. Хоча Пекін технологічно та фінансово сприяє Москві, зміцнення біля його кордонів двох армій — російської та північнокорейської — не відповідає його стратегічним інтересам.

“Він [Китай], звісно, не зацікавлений у зміцненні мілітарних складових двох армій по 1,5 млн осіб. Росія та Північна Корея — це потужні армії, які пройдуть маршем через весь Китай у разі загострення там… Потрібно працювати і з Китаєм — оперативно, тихо, спокійно — у протистоянні діям Північної Кореї та Росії. Тут протиріччя інтересів, стратегічних — також”, — вважає Маломуж.

Він каже, що у разі ескалації на Корейському півострові втручання США неминуче, про що вже попереджав Вашингтон.

“У свій час Трамп цю модель прийняв і чітко попередив Кім Чен Ина: у разі розгортання ядерних засобів і балістичних ракет буде завдано площадного удару ракетами різних типів, середньої дальності і балістичними, що знищить Північну Корею”, — нагадав гість ефіру.

Крім того, ексглава Служби зовнішньої розвідки України зазначив, що розвідувальні служби мають можливості вплинути безпосередньо на Кім Чен Ина.

“Є низка найсильніших чинників впливу безпосередньо на диктатора Кім Чен Ина щодо його особистих інтересів. Але це окрема складова діяльності ЦРУ та інших організацій”, — додав Микола Маломуж.

Читайте також: Відправлення військовослужбовців до РФ вигідне Кім Чен Ину, але ресурси КНДР — не нескінченні, — Грабський

Нагадаємо, військово-політичний оглядач Дмитро Снєгирьов розповів, що на тлі катастрофічних втрат Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР, Північна Корея) розглядає можливість ротації або збільшення свого контингенту в Курській області, що підтверджує критичний рівень втрат серед їхніх військовослужбовців.

Прямий ефір