Варіант звільнення Криму визначиться перебігом воєнних дій, — голова Меджлісу кримськотатарського народу

Ілюстративне фото: dw.com

Спрогнозувати конкретний варіант звільнення Криму від російських окупантів неможливо: все визначатиметься перебігом військових дій. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він наголосив, що найприйнятнішим для звільнення окупованих територій був би шлях, який би завдавав найменше руйнувань й мінімізував людські втрати.

“Звичайно, ми хотіли б, щоб ці території були звільнені виходом, скажімо, російських військ з території України. Але ми ж розуміємо, що цього не буде, принаймні за цього режиму, й територія буде звільнятися. Коли ми говоримо про форми звільнення Криму, неможливо прогнозувати один конкретний якийсь варіант, тому що зрештою все визначатиметься перебігом війни, військових дій на той момент, коли Збройні сили України наблизяться до Кримського півострова”, — сказав Чубаров.

За його словами, саме по собі просування Збройних сил України, звільнення окупованих районів Херсонської та Запорізької областей, викличе багато інших факторів, й ситуація в самій Росії може змінитися під впливом перебігу війни.

“Українська держава й, перш за все, наші військові мають бути готові до всіх можливих варіантів звільнення Криму. І вже події, які відбуватимуться на той момент, один із цих варіантів виведуть просто на перше місце. Я не виключаю, що до цього часу можуть відбуватися процеси дезінтеграції регіонів у Росії. Я не бачу сьогодні якихось явних таких передумов до того, щоб цілі регіони, скажімо, якимось чином активізувалися та вплинули на політику Москви. Але, знаєте, я один із тих людей, які пам’ятають, як розпадався Радянський Союз, і багато подій виявилися такими, що видавалися несподіваними. Може відбуватися дезорієнтація політичного керівництва Росії, коли будуть на фронті відбуватися події, що ведуть російські війська до поразки”, — сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Він укотре наголосив, що Сили оборони України потребують більш далекобійної і точної зброї, щоб, зокрема, були можливості для знищення Кримського (Керченського) мосту.

“Коли буде завдано ударів по решті кораблів Чорноморського військового флоту, коли буде знищено військові бази, з яких сьогодні запускаються ракети, завдаються ракетні удари по материковій частині України, — ось ці всі втрати призведуть до процесів, які можуть призвести до рішень з боку російського командування, що визначать можливість звільнення Криму”, — вважає Чубаров.

Читайте також: Крим став інструментом експансіоністської політики Росії, — Чубаров

Нагадаємо, цього року минає 10 років від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей. У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії Російської Федерації проти України.

Прямий ефір