Вивезення українського зерна по Дунаю показало себе як ефективний варіант. Про це сьогодні, 17 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала в. о. міністра аграрної політики та продовольства (2019 р.), експосол з особливих доручень у МЗС України Ольга Трофімцева.
За її інформацією, у липні 68% зернових та олійних культур було експортовано саме з портів Дунаю.
“Зрозуміло, що для нас найефективнішим, найдешевшим і найшвидшим шляхом є наші чорноморські порти, але наступним за ефективністю справді є шлях по Дунаю до Румунії. Румунські порти, скажімо так, якщо брати країни Європейського Союзу, то, напевно, вони найближчі за своїми інфраструктурними можливостями в перевалці ось такої великої кількості вантажів, як зернові, олійні. І, відповідно, знову ж таки, поблизу — можна просто подивитися карту. І тому цей варіант абсолютно реалістичний”, — сказала Трофімцева.
Вона підкреслила, що з початку цього року вже понад 8 мільйонів тонн українського зерна було перевалено через порт “Констанца”.
“Так що, в принципі, це дійсно для нас ще раз показник того, що ринки не терплять порожнечі, економіка не терпить порожнечі. І ще один сигнал світові та Росії про те, що Україна залишається гравцем на ринках, що Україна робить усе можливе зі свого боку у співпраці, звісно, з нашими основними партнерами для того, щоб і українська економіка продовжувала працювати, і для того, щоб країни, які є нашими торговельними партнерами, які є імпортерами української продукції насамперед зернової, аграрної, щоб вони якомога менше відчували вплив цієї війни та російської агресії”, — зазначила Трофімцева.
Читайте також: Перше судно вирушило з порту Одеси тимчасовим коридором, — Кубраков
Нагадаємо, раніше перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран заявив, що українські Дунайські порти стали стабільним альтернативним шляхом для експорту.
Зерно вантажиться на баржі, вирушає вниз по Дунаю і через територіальні води Румунії, яка є членом НАТО, — у порт “Констанца”, а звідти — у країни-покупці.