В України будуть власні крилаті та балістичні ракети: вони проходять випробування (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Україна підписала з бельгійською компанією меморандум про співпрацю. Йдеться про спільне виробництво ракет для протидії безпілотникам, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін. За його словами, ця співпраця посилить український оборонно-промисловий комплекс і допоможе захистити критичну інфраструктуру від російських дронів, інформує FREEДОМ.

Україна — на шляху до власного виробництва озброєння дальньої дії. Крилаті та балістичні ракети вітчизняного виробництва проходять випробування. Про це в інтерв’ю українським ЗМІ розповів директор держпідприємства “Спецтехноекспорт” Олексій Петров. 

“Скажу, що в цьому напрямку рухається і держава, і приватний сектор. Було розумним рішенням зняти монополію в ракетній галузі. Тому я думаю, що свої ракети, скажімо, крилаті та балістичні, ми отримаємо до середини 2025 року. Я бачив випробування, поки що тільки льотні, але результати є”, — наголосив директор “Спецтехноекспорт”.

Виробництво власної далекобійної зброї означає, що Україна зможе вражати цілі в глибині території країни-агресора. Крім того, Україна вже почала виробництво снарядів калібру 155 мм за стандартами НАТО. Також українські компанії працюють над тим, щоб розширити виробництво боєприпасів калібрів 152 і 122 мм. 

“Постріл калібру 152 мм, що летить на 30 км, вкрай необхідний, як і 122 мм. Вони в постійному дефіциті, адже у великій кількості використовувалися Силами оборони”, — зазначив Олексій Петров.

“Ми не можемо від них відійти. У нас артилерія зав’язана на радянський тип озброєння. У нас є калібри 152 мм і 122 мм. Це все радянські калібри, для яких потрібні боєприпаси. Зараз цих боєприпасів у світі залишилося небагато. Вони всі сконцентровані в Північній Кореї — зрозуміло, що ми їх не отримаємо. Вони сконцентровані у РФ — теж зрозуміло, що ми їх не отримаємо. Можливо, Іран може їх виробляти. Нам потрібно думати вже про власне виробництво, оскільки наші партнери, очевидно, вичерпали запаси радянських номенклатур боєприпасів, які були у світі”,  — акцентує військовий оглядач Денис Попович.

На другому Міжнародному форумі оборонних індустрій президент України Володимир Зеленський повідомив, що підприємства українського оборонно-промислового комплексу тільки за перше півріччя 2024 року виробили у 25 разів більше боєприпасів для артилерії та мінометів, ніж за весь 2022 рік.

Щорічно Україна здатна випускати до чотирьох мільйонів дронів. Щомісяця в країні виробляють від 15 до 20 самохідних артилерійських установок (САУ) “Богдана”.

“Це САУ “Богдана”, яка вперше була представлена у 2018 році. Зараз вона вдосконалена, виробляється на шасі Tatra — вантажівки. Це дуже важливо, оскільки має бути мобільний засіб ураження, який міг би завдати швидких і точних ударів і залишити позицію, оскільки він може бути вразливий для дронів”, — пояснює Денис Попович.

У 33-тю річницю незалежності Україна вперше застосувала нову зброю власного виробництва — далекобійну ракету-дрон “Паляниця”. Запускається вона з наземної установки. Її ймовірна дальність до 600-700 км.

Читайте також: У полі — важко, у місті — немає значення: експерти пояснили, як погода диктує умови на фронті

Прямий ефір