В українських дронах уже масово використовуються компоненти технологій штучного інтелекту, — експерт

Безпілотник. Фото: facebook.com/easternforces

Українські дрони долають дедалі більші відстані, можуть обходити російські системи РЕБ, а розмір їхньої бойової частини значно збільшився. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.

“Загалом ми бачимо, як дрони, які створюють українські інженери, можуть долати дистанції в сотні й тисячі кілометрів, залітаючи глибоко в тил ворога та завдаючи йому втрат, завдаючи ударів по тих ключових об’єктах, які так ретельно намагається захистити наш ворог. У моменти таких атак стає зрозуміло, що тилова інфраструктура ворога не захищена проти українського обладнання. І йдеться про те, що концентрація сил протиповітряної оборони ворога відтягується назад”, — сказав він.

Яковенко наголосив, що очищення території від російської ППО полегшує використання надалі систем озброєння для звільнення українських територій.

“І коли ми говоримо про те, які саме досягнення є в української безпілотної техніки, щоб справді завдавати таких ударів, то йдеться про постійно зростаючу дальність дії цього обладнання. Друге — збільшується розмір бойової частини, дрони стають все більш та більш небезпечними. Третє — дрони долають дистанції, попри дії ворожої РЕБ. Сили радіоелектронної боротьби ворога безсилі проти українських дронів, які, за певними заявами, вже використовують технології штучного інтелекту для того, щоб долати ці дистанції та не залежати від сигналів супутникового зв’язку, завдаючи ударів там, де це необхідно, й незалежно від тих засобів радіоелектронної боротьби, які можуть бути встановлені на цих об’єктах”, — сказав експерт.

Яковенко додав, що Україна, наприклад, уже масово використовує такий компонент технологій штучного інтелекту, як автоматичне донаведення FPV-дронів до цілі. 

“Другий напрямок — аналітика величезного масиву даних із дронів, які виконують функції повітряної розвідки, для того, щоб українські сили могли оцінити стан або знаходження тих чи інших об’єктів навіть у стані камуфляжу. Системи штучного інтелекту, які аналізують обсяг інформації, дають нам таку можливість. І це зробити можливо, на відміну від людського ресурсу, який просто не зміг би переглянути таке величезне відео, яке знімають українські дрони для захисту нашої країни. Третій напрямок, який зараз ми бачимо прямо перед собою — це використання систем штучного інтелекту для навігації, коли навігація виконується за візуальними ознаками”, — сказав експерт.

Він наголосив, що не можна сказати, що “Скайнет” з’явився на лінії фронту, але окремі компоненти деяких систем уже масово впроваджуються.

Читайте також: Виробники українських дронів у комунікації з фронтом готуються до викликів, які будуть через 2-3 місяці, — Федоренко

Раніше експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський розповів, що безпілотні літальні апарати (БпЛА) українського виробництва є більш ефективними, ніж ті дрони, які виробляє Росія. “Прильоти” по російських стратегічних об’єктах обіцяють стати багаторазовою акцією. 

Прямий ефір