На думку голови Державнвої архівної служби України Анатолія Хромова, не потрібно оцифровувати всі архівні документи. Варто сконцентруватися на пріоритетах. Адже зараз у цілому в українських архівах перебуває 82 мільйони справ постійного зберігання, і на їх оцифрування знадобляться сотні років.
Про це Анатолій Хромов розповів у програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом“.
“Щоб оцифрувати весь існуючий масив документів, який є в Україні, а це близько 82 мільйонів справ постійного зберігання, тими темпами, які у нас є, – це сотні років. Тому ми повинні для себе вибрати пріоритет. Потрібно зрозуміти, що не всі документи варто оцифровувати. Є документи, які зараз дійсно є найбільш затребуваними”, – зазначив він.
Більшість людей зараз звертаються, щоб знайти документи соціально-правового характеру – для підтвердження пенсій, факту про народження. Деякі досліджують генеалогію.
“У першу чергу ми повинні оцифрувати документи генеалогічного характеру – метричні церковні книги, перепис населення, книги РАЦСів”, – наголосив Хромов.
За його словами, в українських архівах зберігається понад 400 унікальних документів. Найдавніші з них – берестяні грамоти XII століття, найпізніший – оригінал Конституції України 1996 року. Зберігаються також і креслення Одеського оперного театру, ключові документи української революції 1917-1921 років, універсали Центральної Ради, документи XIV-XV століть, пергаменти. Унікальні документи в українських архівах оцифровані.
Раніше повідомлялося, що створення архіву репресивних органів коштуватиме майже 550 млн гривень.
Читайте також: У розвиток архівної справи в Україні потрібно впроваджувати європейський досвід, – очільник Держархіву (ВІДЕО)