За офіційними даними, понад тисяча людей постраждали від мін в Україні. Найзабрудненішими регіонами країни наразі є деокуповані території, де розмінування ведеться досі. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління Асоціації саперів України Тимур Пістрюга.
За його словами, насправді кількість постраждалих від мін і вибухонебезпечних предметів набагато більша.
“На жаль, постраждалих набагато більше. Є офіційна статистика, тобто зафіксовані випадки, до яких є доступ. Асоціація саперів України, зокрема, має програму з надання допомоги постраждалим від мін і вибухонебезпечних предметів, то в базі тільки нашої організації зафіксовано вже понад дві тисячі постраждалих. Я вже мовчу про кількість летальних випадків”, — уточнив експерт.
Він акцентував увагу на тому, що цивільним людям потрібно прислухатися до інформації, яку доносить офіційна влада.
“Наприклад, є варіанти, коли офіційна влада інформує жителів про те, що можна повертатися в конкретний населений пункт. А, припустімо, ліси, поля тощо відвідувати не можна, оскільки вони ще не розміновані й несуть конкретну загрозу життю цивільних осіб. Наприклад, на Київщині, яка була звільнена від російських окупантів ще у квітні 2022 року, досі не розмінована лісова місцевість”, — зазначив Пістрюга.
За його словами, ситуація з розмінуванням звільнених українських територій ускладнюється ще й тим, що Росія порушує всі правила ведення війни.
“Я вже неодноразово акцентував увагу на тому, що російські окупаційні війська в Україні порушують усі правила ведення війни. Згідно з цими правилами, коли війська ворога відходять, вони повинні передавати своєму супротивнику карти мінних полів. Звичайно, російська сторона нічого не передає Україні. І відповідно, українській стороні доводиться всі звільнені території розміновувати. Сьогодні основне завдання українських саперів — це звільнені території Київщини, Чернігівщини, Херсонщини”, — зазначив Тимур Пістрюга.
Читайте також: Розмінування Харківського регіону організацією HALO Trust: як працюють демінери (ВІДЕО)