В Україні запустили “Залізний полігон” для тестування нового озброєння — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

“Залізний полігон” — новий український проєкт, який запустили Міноборони та Мінстратегпром України у співпраці з Генштабом ЗСУ. Тут українські виробники озброєння та військової техніки матимуть змогу безплатно проводити тестування своїх виробів ще на етапі проєктування, повідомляє FREEДOM.

В Україні відтепер з’явився новий полігон, а точніше, ціла мережа полігонів. У країні запустили унікальний проєкт, який надає можливість виробникам озброєння, військової техніки та волонтерам швидко та без зайвої тяганини тестувати свої унікальні розробки та нові зразки озброєння.

“Використання концепції “Залізного полігону” допомагає нашим виробникам протестувати на ранніх етапах розробки те чи інше озброєння. Протестувати техніку в бойових умовах або умовах полігону”, — прокоментував голова Центру аналізу та стратегії Ігор Чаленко.

Унікальний для України проєкт під назвою “Залізний полігон” був запущений Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості спільно з Міністерством оборони та Генеральним штабом України. Цю можливість інженерам та конструкторам держава надає безплатно, що теж важливо.

“Велика кількість приватних компаній, які зараз займаються виробництвом озброєння, зробили великий внесок у цей напрямок, і зараз критична потреба є в узгодженні взаємодії між цими компаніями. І завдяки таким полігонам можна говорити про те, що відбудеться взаємодія, більше колаборацій і це дозволить створювати спільні продукти, які працюватимуть якісніше”, — зазначив експерт з авіації Анатолій Храпчинський.

Тепер замість того, щоб тижнями, а то й місяцями ворожити, вийде або не вийде, розробники можуть будь-якої миті протестувати свої винаходи, що значно прискорює попадання на фронт нової зброї.

“Це якраз показує, що в межах нашого ВПК вкрай стискаються терміни виробництва як бронетехніки, так і ракетної програми. Таким чином будуть виявлені на ранніх стадіях певні слабкості техніки, які можна швидко прибрати, переробити й водночас поліпшити плюси саме в бойові умови. Це дуже важливо у питанні безпілотних систем, у напрямку РЕБ, у напрямку робототехніки”, — додав Ігор Чаленко.

Крім того, що в інженерів і конструкторів нарешті з’явиться свій випробувальний полігон, на додаток на ньому будуть присутні військові, готові провести швидке професійне тестування та випробування, а також оцінку виробу військовим науково-дослідним інститутом.

Саме можливість перевірити свою ідею практично тут і зараз дозволить нашим захисникам вже завтра застосувати українські ноу-хау на лінії фронту.

“Ми отримуємо за тиждень зауваження чи пропозиції щодо покращення і вже через тиждень віддаємо продукт уже модернізований під ті умови, про які у нас просять військові”, — додав Анатолій Храпчинський.

Ще рік тому роботизовані наземні безпілотники, що атакують, були чимось із розряду фантастики, а сьогодні завдяки прискореній процедурі подібних випробувань на фронті все більше. Саме завдяки програмам типу “Залізний полігон” на бойових чергуваннях нині на лінії зіткнення можна побачити й робопсів, які відмінно зарекомендували себе в бою.

“Ідею ми цю розробляли майже рік, ми доопрацювали цього робота, зараз ще певні нюанси підточимо, так би мовити, доопрацюємо, і “собака” використовуватиметься як багатофункціональна зброя”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Курт.

Більше інформації про нові українські “Залізні полігони” немає. Їх кількість, місце розташування та типи випробуваного озброєння триматися у суворій таємності.

Читайте також: Британський журналіст загинув унаслідок ракетного удару по Краматорську

Прямий ефір