Населені пункти на деокупованих територіях України відновлюють насамперед за рахунок міжнародної допомоги. Про це сьогодні, 1 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив кандидат політичних наук, голова Міжнародної асоціації малих міст Олексій Буряченко.
За його словами, для повного відновлення інфраструктури, зруйнованої російськими окупантами, поки що коштів немає, тому розставляються пріоритети.
“Гроші на відновлення беруться з кількох джерел. Перше — цільовий фонд із держбюджету. Друге — міжнародні організації. Третє — безпосередньо від держави, яка взяла на себе зобов’язання з відновлення конкретних міст, таких як Херсон, Буча, Гостомель, Ірпінь. Деякі держави виділяють пряме фінансування на необхідні потреби, які фіксуються”, — розповів Буряченко.
Також, сказав він, гроші виділяються з коштів органів місцевого самоврядування.
“Буквально в перші дні війни зібрали ті території, які або потенційно під загрозою були, або які вже відбили ворога на своїх кордонах, зібрали сесії й ухвалили відповідні рішення про перерозподіл грошей. Кошти зняли з одних не настільки важливих на той момент програм і спрямували на інші. Україна показала дуже високий рівень координації”, — зауважив керівник Міжнародної асоціації малих міст України.
Читайте також: РФ відчуває безкарність і намагається провокувати депресивні настрої в України та партнерів, — Подоляк про ракетні атаки
Нагадаємо, пам’ять українців, убитих загарбниками під час окупації Бучанської громади Київської області, вшанував президент України Володимир Зеленський 31 березня. Саме цього дня 2022 року було звільнено Бучу.