Перейменування вулиць в Україні, перенесення пам’ятників, пов’язаних із Росією, — це природна відповідь на російську агресію проти української ідентичності. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
“Якось мене запитав італійський журналіст: чому ми виступаємо за перейменування вулиці Пушкіна в Україні? На що я його запитав у відповідь: а скільки в Італії вулиць Пушкіну? Він не зміг згадати, можливо, одна, дві. У нас їх було близько 400. Тобто це була свідома політика насадження русифікації на території, яка опинилася під впливом Росії. Тому говорячи про боротьбу зі спадщиною русифікації та радянського імперського минулого, ми говоримо не про зниження, а про переосмислення вулиць, топоніміки, пам’яток і про заповнення цих просторів новими сенсами, українськими наративами”, — сказав Ткаченко.
Він наголосив, що українцям є чим пишатися. І не випадково російська армія під час окупації українських міст насамперед вимикає українське телемовлення і медіа загалом. А коли тікає з української землі, то грабує українські музеї, як це було в Херсоні. Крім того, свідомо обстрілює об’єкти культури, як, наприклад, музей Григорія Сковороди в Сковородинівці.
“Це свідома політика знищення української ідентичності української культури”, — упевнений міністр.
Ткаченко додав, що переосмислення відбувається не тільки в чиновників, це відбувається в суспільстві. І це природна відповідь на російську агресію проти української ідентичності.
“Понад 1 200 об’єктів культурної інфраструктури пошкоджено або знищено в Україні. Ви хочете, щоб ми залишили Пушкіна?”, — резюмував він.
Читайте також: В українців змінилося ставлення до Пушкіна і Горького — прірва збільшується з кожним ракетним ударом