В Росії масштабують контроль над громадянами: детально про зміни в законодавстві (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Держдума ухвалила в другому читанні поправки, що забороняють реєструватися на російських сайтах із використанням зарубіжної електронної пошти. Зареєструватися можна буде за номером телефону, через Єдину біометричну систему, Єдину систему ідентифікації та автентифікації від Держпослуг і російську електронну пошту. Кремль воліє тримати своїх громадян під постійним і невсипущим контролем, інформує FREEДОМ.

У Чечні перестали видавати закордонні паспорти людям молодше 30 років без присутності старших родичів. Про це повідомляє правозахисний проєкт “Північний Кавказ SOS”. У такий спосіб влада хоче бути впевненою, що “цілі поїздки не суперечать інтересам Росії”, заявили в МВС Республіки. 

Днями Держдума ухвалила закон про збільшення на три роки граничного віку призову російських громадян на строкову службу — тепер призивати будуть до 30 років. І випускати за кордон потенційне гарматне м’ясо Кремль не має наміру. 

Ще одна новація в російському законодавстві, там розглядають можливість позбавлення громадянства через судимість за злочини, що створюють “загрозу національній безпеці”. 

“У Росії ходять такі активні чутки, що всі ці закони, які ухвалює Державна Дума щодо обтяження покарання за відмову від мобілізації та всілякі інші кари. Вони готуються до того, щоб восени почати нову велику хвилю мобілізації”, — політичний аналітик, головний редактор журналу After Empire Ольга Курносова.

Держдума ухвалила цілу низку законів на підтримку війни. Наприклад, регіони отримали право створювати власні військові компанії (але не приватні). 

Правозахисники назвали це спробою замінити ПВК і вважають, що військових використовуватимуть для участі в бойових діях і захисту державного кордону. 

Також Путін підписав закон про продовження на п’ять років граничного віку перебування в запасі для деяких категорій громадян із військовими званнями. 

Кремль позбавляє росіян права вибору: йти на війну проти України чи ні, гинути за бажання Путіна чи ні. 

З набранням чинності поправок, виїзд громадянам за кордон буде заборонено відразу після розміщення повістки в електронному реєстрі, а не через сім днів після публікації в ньому, як було раніше. 

“Це, природно, зроблено з тим, щоб якомога більше людей залишилися всередині країни, а там далі з ними вже можна робити все що завгодно. Звичайно, новий закон, який шокує нас, правозахисників, тим, що він тепер призиватиме людей від 18 до 30 років. Це, безумовно, драконівські заходи для того, щоб якомога більше людей потрапило на війну”, — підкреслює очільниця відділу допомоги та евакуації проєкту “Ідіть лісом!” Дар’я Берг.

Держдума підвищила штрафи за неявку до військкомату в 10 разів — до 30 тис. рублів. Збільшено покарання за інші правопорушення, пов’язані з військовим обліком. 

Наприклад, тепер штраф за неповідомлення до військкомату актуальних даних про громадянина буде від 1 тис. до 5 тис. рублів, а за “навмисне псування, знищення або недбале зберігання військового квитка” доведеться заплатити від 3 до 5 тис. рублів. 

Правозахисники нагадують, що в будь-якому разі краще заплатити штраф, ніж втратити життя.

“Так, головне правило залишається незмінним: не ходіть до військкомату. Пам’ятайте, що значна частина тих, хто прийшов туди “для уточнення даних” або пояснити, чому їх не можна відправити на війну, саме на війну і поїхали”, — акцентує юрист Фонду боротьби з корупцією Олександр Помазуєв.

Юристам заборонять представляти інтереси призовників за дорученням у військкоматах — це ще одні поправки, які депутати внесли до закону “Про військовий обов’язок і військову службу”, пише видання The Moscow Times.

Зараз до призовної комісії може звернутися сам громадянин або його “повноважний представник” — юрист. У поправках останній замінений на “законного представника”. До “законних представників” належать батьки, опікуни, усиновителі або піклувальники. Тобто тепер росіяни, які отримали повістки, зможуть взаємодіяти з військкоматом зі спірних питань тільки особисто. Правозахисники назвали такі зміни в законі “порушенням права на юридичну допомогу”.

Читайте також: Фільм “Крах диктатури слова” про легіон “Свобода Росії” покажуть в ефірі телеканалу FREEДОМ

Раніше повідомлялося, що російських підлітків поставили до військового верстата. 12-годинний робочий день та моральний тиск — за таких умов на виробництві з виготовлення дронів за іранською технологією працюють студенти коледжу “Алабуга Політех” в особливій економічній зоні “Алабуга” в Татарстані (РФ).

Прямий ефір