Гра у “війнушки” чи цілеспрямована політика з виховання майбутніх солдатів? У Російській Федерації продовжують мілітаризацію дитинства. В одній зі шкіл Татарстану учні виробляють хвостовики для мін і турнікети, а у Великому Новгороді четвертокласникам проводять майстер-класи зі стрільби зі зброї. Практично в кожній школі Росії романтизують війну, регулярно розповідаючи про так звані благородні цілі вторгнення в іншу країну, інформує FREEДОМ.
У Росії дітей до армії готують уже не соромлячись. Так, у дитячих садках на малюків надягають військову форму, майданчики перетворюють на плацдарми. Старших дітей вчать рити окопи, кидати гранати, штурмувати будівлі і стріляти справжніми боєприпасами.
У Татарстані школярів залучили до виробництва хвостиків для мін. Деталі для так званих “потреб СВО” вони виготовляють у центрі дитячої творчості.
“Хвостовик для мін, він причіплюється до дрона і потім — скидається. Щоб рівно летіло”, — кажуть російські діти.
На початку повномасштабної війни Росії проти України — школярам читали лекції про цілі так званої “СВО”, просили писати листи на фронт і змушували брати участь у відкритті парт, присвячених російським окупантам. Зараз дітей просто на уроках вчать стріляти з автоматів і пістолетів.
“Ми намагаємося не просто в розмовах виховувати патріота, а виховувати патріота через конкретну діяльність. Через ті навички, які хлопчаки можуть застосувати служачи в армії, або обравши для себе професію захисника вітчизни”, — розповідає російська викладачка.
У Великому Новгороді такий майстер-клас провели для четвертокласників. В інших регіонах — організовують курси молодого бійця.
Машинки та ляльки, на думку вихователів, для російських дітей уже не актуальні, новий тренд — армійська фляжка та муляж гранати. Подібні експонати виставляють у музеях на території дитячих садків.
Щоб сформувати правильний образ громадянина — на стенди і воєнізовані заходи Кремль витрачає мільйони рублів. Наприклад, на цей куточок в Архангельському дитячому садку пішло 255 тисяч рублів.
“Сам ось цей тренд на мілітаризацію, він призводить до остервеніння на місцях”, — зазначає педагог Діма Зіцер.
Загалом мілітаризацію як процес психологи визнають формою емоційного насильства.
“Сьогодні йде цілеспрямоване розхитування моралі, просто є така мета. Не знаю, на скільки в цих людей вистачає мізків, щоб сформулювати таку думку, але відчуття, що це так. Що сформульовано і відбувається в рамках системного підходу”, — наголошує Діма Зіцер.
Аби не втратити ціле покоління, яке вже за кілька років може стати учасниками нового вторгнення Кремля, батькам слід обов’язково доносити дітям, що війна — це біди і руйнування.
Читайте також: “Це особливий путінський фашизм”: мілітаризацію свідомості молодших школярів у РФ проаналізував Яковенко