Купатися заборонено. Одеські пляжі закрили для відвідування. Таке рішення ухвалила регіональна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Причина — наслідки підриву Каховської гідроелектростанції (ГЕС), повідомляє FREEДОМ.
Через розлив Дніпра в Чорному морі зафіксували небезпечну епідемічну ситуацію. Течією на узбережжя Одеської області винесло будівельне, побутове та виробниче сміття, трупи тварин. Наразі морська вода в регіоні вважається небезпечною для здоров’я.
В Одесі попереджають про заборону купання в морі — записаний голос повідомляє пляжників, що морська вода не відповідає епідемічним нормам, тому заходити в море заборонено. Унаслідок підриву дамби Каховської ГЕС вода в Дніпрі нижче колишнього водосховища перевищує норми забруднення у 28 тис. разів за оцінками Міністерства охорони здоров’я. Воду з підтоплених сіл уздовж берега Дніпра течією вимиває в Чорне море.
Попри заклики не купатися, жителі Одеси пляжний сезон відкрили.
“Це звичайно безпечно. Все життя було, що після весни все кругом пливе, запливає, а в солоній воді гинуть мікроби”, — зазначила мешканка Одеси Людмила.
Туристи більш обережні до попереджень і намагаються не купатися.
“Я дотримуюся рекомендацій. Якщо не рекомендують, то я вважаю, що треба все-таки дотримуватися рекомендацій”, — сказала туристка Світлана.
Частина туристів і городян приходять на пляж просто засмагати.
В Одеському центрі контролю та профілактики хвороб кажуть — зараз у морській воді небезпечно мочити навіть ноги. Після затоплень у Херсонській та Миколаївській областях унаслідок теракту на Каховській ГЕС течією на узбережжя винесло масу брудної прісної води. 185 із 579 проб у водоймах Херсонської, Миколаївської та Одеської областей не відповідають нормам. Найсуттєвіші перевищення санітарно-хімічних, мікробіологічних і токсикологічних показників — в Одеській області.
“Ми виділили з 6 проб ротавірус: у Затоці два рази, у Чорноморську два рази, в Одесі та Білгород-Дністровському — один раз. Ми виявили аденовірус: у Чорноморську в трьох пробах, в Одесі та Вилковому — у двох пробах, у Крижанівці та в Затоці — в одній пробі”, — повідомив завідувач відділу моніторингу та реакції на небезпеки ДУ “Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” Олександр Волков.
Заборона на купання, за словами медиків, — захід вимушений. Поки морська вода опріснена дніпровською — втрачена можливість боротися зі збудниками інфекцій природним шляхом. Також на узбережжі заборонено вилов і продаж риби. Для повного очищення моря потрібно хоча б кілька тижнів опадів, течій та впливу сонця.
Читайте також: Як підрив Каховської ГЕС відобразився на ситуації на фронті — розбір експертів