В Ізраїлі висунули план управління сектором Гази після закінчення війни — подробиці (ВІДЕО)

Ізраїльські прапори над зруйнованими будівлями в секторі Гази. Фото: gettyimages.com

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант представив план повоєнного управління Сектором Газа. Він передбачає, що ні ХАМАС, ні Ізраїль не управлятимуть територією після завершення там бойових дій. Останніми тижнями в ізраїльському уряді тривають дискусії щодо майбутнього Гази, повідомляє FREEДОМ.

Згідно з планом, Ізраїль воюватиме з ХАМАС, доки не буде звільнено всіх заручників, захоплених бойовиками 7 жовтня 2023 року, і доки не ліквідують військовий та управлінський потенціал терористичного угруповання. Про це заявив міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант.

“Ми ведемо інтенсивні бойові дії в секторі Гази, які триватимуть доти, доки наші цілі не будуть досягнуті. Наразі ми зосереджені на районі Хан-Юніса. Наші досягнення точні та вражаючі, а результати не змусять себе чекати”, — заявив Галант.

За словами експертів, новий план, представлений міністром оборони Ізраїлю — одна з головних тем обговорення Держсекретаря США Ентоні Блінкена під час візиту до Ізраїлю.

“Це позиція щодо створення системи безпеки, представлена міністром оборони, яка полягає в тому, що Ізраїль залишиться в секторі Газа і в різних місцях із різними обов’язками, всередині або по периметру і поблизу кордону. Але Ізраїль також буде і контролювати будь-які інші операції з відновлення сектора Гази. Ізраїль сподівається, що хтось візьме на себе відповідальність, чи то міжнародний консорціум, чи то місцеві сім’ї, клани”, — пояснив професор політології Університету імені Бар-Ілана Менахем Кляйн.

У Вашингтоні запропонували, що Газою може керувати оновлена Палестинська адміністрація, яка базується на Західному березі річки Йордан. Як пише The Times of Israel, це питання обговорювали на зустрічі Радника з національної безпеки США Джейка Саллівана з президентом Палестинської автономії Махмудом Аббасом у Рамаллі 15 грудня 2023 року.

“У Газі є низка співробітників служб безпеки, пов’язаних із Палестинською адміністрацією, і вони, як ми думаємо, зможуть стати своєрідним ядром упродовж багатьох місяців, що настануть за загальною військовою кампанією. Сили безпеки Палестинської автономії показали неймовірно хороші результати на Західному березі, присікаючи спроби ХАМАС спровокувати там насильство і повстання після 7 жовтня”, — з публікації The Times of Israel із посиланням на високопосадовця США.

На думку експертів, з огляду на ймовірну вартість регіональної війни та глобальні економічні, військові та політичні наслідки, які вона спричинить, у великих держав є вагомі причини уникати її. Зокрема, останні місяці Сполучені Штати активізують відповідну стратегію, намагаючись не дати ситуації на Близькому Сході вийти з-під контролю. А візит Держсекретаря США Ентоні Блінкена до країн Близького Сходу, зокрема, Катару, Об’єднаних Арабських Еміратів, Саудівської Аравії, Йорданії, Єгипту, а також Туреччини, є спробою Вашингтона докласти нових дипломатичних зусиль, щоб знизити напруженість у регіоні.

Читайте також: Блінкен відправиться в міжнародне турне на Близький Схід: завдання (ВІДЕО)

Прямий ефір