Люди старшого віку в Індії сприймали Україну як одну з країн пострадянського простору або периферії Росії. Молодь мала більше інформації як про незалежну історію України, так і про її культуру. Нині і серед простих людей, і серед політиків ставлення та сприйняття України змінюється. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.
“Віднедавна в Міністерстві державних справ Індії Україною займається департамент якраз таки європейських держав, а не як це було раніше — департамент з СНД, саме європейських держав. Це якраз говорить про те, що змінюється сприйняття України, зокрема й серед політичного істеблішменту. Україна зараз розглядається виключно як країна саме європейської спільноти. Не назвала б Україну для Індії вікном до Європи, але в якомусь сенсі зараз змінюється сприйняття. Україна сприймається як країна саме європейська в першу чергу, а не просто країна якогось абстрактного пострадянського простору”, — зазначила вона.
Гриценко зауважила, що багато молоді з Індії здобуває вищу освіту в Україні.
“Саме завдяки їм ми можемо транслювати в Індію про те, що насправді відбувається в Україні. І дуже важливо, що деякі студенти, хоча й були евакуйовані після 24 лютого 2022 року, повернулися в Україну, щоб продовжити навчання”, — сказала політологиня.
Читайте також: Тектонічні зміни сприйняття України можуть спонукати Індію приєднається до комюніке Саміту миру, — Левусь
Нагадаємо, у День Державного Прапора України та напередодні Дня Незалежності, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді прибув до Києва з офіційним візитом. Це перше відвідування України з часу здобуття країною незалежності в 1991 році. У межах візиту узгоджено угоди про співпрацю між Україною та Індією в медичній, аграрній, гуманітарній та культурній сферах.