В Азовському морі у росіян немає ані надводних, ані підводних суден, — Плетенчук

Дмитро Плетенчук. Фото: suspilne.media

Зараз в акваторії Чорного моря перебувають два російські підводні човни. На їхньому борту може бути до восьми ракет. В Азовському ж морі у росіян немає ані надводних, ані підводних суден. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 8 серпня, повідомив речник ВМС ЗС України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.  

Він зазначив, що, як і раніше, присутність Чорноморського флоту Російської Федерації полягає у виході в море за рахунок підводних човнів. 

“Зараз їх перебуває в акваторії два. Обидва є носіями крилатих ракет, можуть мати на борту до чотирьох одиниць. Тобто, станом на зараз у Чорному морі може перебувати до восьми таких ракет. У будь-якому разі, надводних кораблів ми не бачимо. А в Азовському морі вже досить довго не спостерігаємо в принципі жодних одиниць: ані надводних, ані підводних. Але підводними човнами там і не розвернешся, оскільки глибина не дозволяє”, — сказав Плетенчук.  

Речник ВМС нагадав, що практично всі судна росіян, які чогось варті, сконцентровані в одній локації — на військово-морській базі в Новоросійську. 

“Але і там вони перебувають під нашим постійним наглядом. Звичайно, в порту оборонятися має бути простіше, оскільки там є бонові загородження, спостережні пости. Елементів захисту досить багато. Зокрема ППО. У Криму, звісно, вона не сильно їм би допомогла, але тим не менш”, — зазначив гість ефіру.

Щоб забезпечити збереження бойових одиниць у морі, росіяни намагаються їх експлуатувати по мінімуму, доповнив Плетенчук. 

“У них є бойові одиниці в достатній кількості. Тільки ракетоносіїв близько восьми досі залишається в Чорному морі. І при цьому максимум, на що росіяни зараз здатні — це вискочити на зовнішній рейд, відстрілятися і негайно повернутися на базу. Тобто це займає близько години в середньому. Ми працюємо над цим і обов’язково результати будуть”, — акцентував Плетенчук.

Що стосується Азовського моря, то, за словами речника ВМС ЗСУ, його акваторія перебуває під вогневим контролем Сил оборони.

“Тобто якщо у противника є якісь варіанти оборонятися у тому ж Новоросійську, то з Азовським морем ситуація відрізняється. І наш командувач про це відверто сказав. І сказано це було вже після нанесення вогневого ураження. Однак росіяни вирішили все ж таки спробувати. І після того, як втратили фактично вкотре в порту “Кавказ” пором, зрозуміли, що все-таки ці слова відповідають дійсності, і залишили акваторію”, — зазначив речник.

За його словами, росіяни зараз використовують Азовське море для цивільного судноплавства. 

“Туди заходять й іноземні судна, там є офіційні гавані, та ж Таганрозька затока використовується. Проте саме бойових одиниць ми там більше не спостерігаємо після випадку з поромом “Слов’янин”, — резюмував Плетенчук. 

Читайте такожЗначення ударів по російських поромних переправах пояснив Плетенчук

Нагадаємо, раніше речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук повідомив, що загальний рахунок знищених кораблів Чорноморського флоту РФ сягнув 28.

Читайте також: Скільки носіїв “Калібрів” вивела Росія у Чорне море, повідомили у ВМС ЗСУ

Прямий ефір