15-річного сина глави Чечні Рамзана Кадирова Адама нагороджено орденом “Трудова доблесть Росії” і медаллю “За внесок у розвиток Російського університету спецназу” Першого ступеня. Це восьма і дев’ята за рахунком нагороди Адама Кадирова за півтора місяця. Крім побиття в СІЗО ув’язненого ні в якій доблесті він помічений не був, інформує FREEДОМ.
Після того як 15-річний син Кадирова на камеру побив у СІЗО Микиту Журавеля, підозрюваного в спаленні Корану, Кадиров написав, що пишається сином.
До речі, Журавель поскаржився омбудсмену Тетяні Москальковій на побиття, а та доручила своєму підлеглому в Чечні — Мансуру Солтаєву — розібратися в тому, що сталося.
Солтаєв запевнив, що в Чечні права людини “шанують на найвищому рівні”, “тому ніхто не може зазнати катувань і побиття”. Кадиров закликав усіх підтримати Адама. У відповідь на підлітка посипався дощ орденів і медалей.
“Є Кадиров. Він така велика дитина. У нього є своя пісочниця, в якій він робить, що хоче. Кого хоче — одружує, кого хоче — катує, кого хоче — вбиває, знущається з людей. А хоче — нагороджує себе нагородами, або своїх дітей. Роздає посади. Поки в Росії відбувається мобілізація, в Чечні тотальна дебілізація. Інакше це навіть коментувати неможливо”, — каже чеченський правозахисник Абубакар Янгулбаєв.
Поява в інтернеті відео побиття Микити Журавеля могла бути частиною кампанії зі зміцнення позицій сім’ї Кадирова.
“Це виглядає так, нібито Кадиров ставить спадкоємця і завчасно його представляє Путіну, а потім отримує якісь знаки прийняття Адама як спадкоємця від ісламських республік”, — зазначає керівник Центру політико-географічних досліджень, запрошений дослідник Фонду “Наука і політика” в Берліні Микола Петров.
Новини про нові нагороди та посади дітей Кадирова з’являтимуться й надалі. Вони мають більше ритуальне, ніж політичне значення, вважають експерти. Зміна влади в Чечні відбудеться, найімовірніше, без особливих сюрпризів. Поки що номінальний претендент на місце спадкоємця Кадирова — його старший син Ахмат.
“Загалом для Грозного і для Чечні, звичайно, люди можуть навіть не дізнатися про це. Це може статися відразу в одну ніч. Люди заснули — у них був глава Кадиров, прокинулися і абсолютно нова історія. Загалом зміна влади Ахмата старшого на Алу Алханова це був проміжний між Кадировим батьком і Кадировим Рамзаном”, — каже Янгулбаєв.
У Кадирова — 10 рідних дітей і величезна кількість родичів. Усі при посадах.
Наприклад, старша дочка Айшат — віцепрем’єр уряду. Їй у 22 роки дали звання заслуженої артистки Чечні, а через два роки — “народної”. Артисткою, щоправда, Айшат ніколи не була.
23-річній Хадіжаат надали звання “заслужений працівник соціальної сфери”. Вона очолює департамент дошкільної освіти Грозного.
Ще одна дочка — 20-річна Хутмат — тепер курирує сферу охорони здоров’я Чечні.
Старший син Кадирова — 17-річний Ахмат – обіймає посаду першого заступника міністра Чечні з культури, спорту та молодіжної політики.
А 15-річного Адама нещодавно призначили керівником служби безпеки глави Чечні. До речі, цю посаду обіймав сам Кадиров, поки не став наступником батька.
“Усе залежить від того, хто буде в Кремлі: 15-річна дитина, гадаю, легко сьогодні за живого, безжалісного і сильного батька сприймається як наслідний принц. Але важко уявити собі, що в неї вистачить волі і сили, власних ресурсів для того, щоб утримати владу”, — наголошує Микола Петров.
За останні півтора місяця Адам Кадиров отримав звання героя Чечні, вищі ордени за заслуги перед Татарстаном, Карачаєво-Черкесією, Кабардино-Балкарією, чеченський орден “Гордість нації”, два релігійні ордени, орден “Трудова доблесть Росії” та медаль “За внесок у розвиток Російського університету спецназу”.
Читайте також: Чечнею править клан Кадирова: хто прийде до влади (ВІДЕО)