Уся інформація про мирні плани Трампа щодо України сьогодні — маніпуляції: заяви в закордонних ЗМІ оцінив експерт

Дональд Трамп. Фото: ap.org

Закордонні ЗМІ пишуть про те, що Трамп може запропонувати Україні заморозити військовий конфлікт із Росією без повернення території та відмовитися від вступу до НАТО щонайменше на 20 років. Найімовірніше, це — продовження вивчення ступеня гнучкості України й підштовхування до якихось зручних, але не для Києва, рішень. Таку думку сьогодні, 9 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.

“Сьогодні потрібно дуже обережно ставитися до закордонної преси та до інформації, яку вона транслює. Зазначу, що останнім часом було досить багато зливів інформації на тему України, яка потім не підтверджувалася і була відверто маніпулятивною. Водночас є передумови, що в команді Трампа розмови на тему припинення війни в Україні обговорюються. Хоча, найімовірніше, це не єдиний варіант. Їх кілька. Я думаю, що Україна може розглядати ці варіанти, щоб вивчати й готуватися, як їх відбивати”, — зазначив Лісний.

Він акцентував на тому, що свою пропозицію щодо миру Україна вже озвучила.

“Президент чітко пояснив, що територіями Україна торгувати не готова, навіть за мир. Україна за справедливий мир і за будь-які дії, які нестимуть за собою гарантії, чіткі та зрозумілі”, — зазначив експерт.

Він також додав: найімовірніше, до інавгурації Дональда Трампа, яка відбудеться в січні, ще буде маса інформації про якісь інші “мирні” плани, що нібито пропонує Трамп. Але насправді свій план щодо України він озвучить сам. Своєю чергою, у плані перемоги Києва є відверто цікаві пункти, які можуть його зацікавити.

“Зазначу, що Трамп, попри свою нову посаду, все одно залишається бізнесменом. Він розуміє голос грошей. І, наприклад, українська ініціатива — замінити американські війська українськими на кордоні НАТО — може його зацікавити. З іншого боку, потрібно зробити так, щоб Трамп побачив вигоду в тому, щоб Україна залишилася такою, як вона є. Це економічна компонента. Для США може бути цікавим інвестування в освоєння корисних копалин. Україні потрібно намагатися лобіювати свої інтереси, зацікавлювати людей, які підтримують Трампа і до яких він прислухається. Адже це теж один із варіантів непрямої, м’якої дипломатії, яка може нам дати плюси в результаті”, — підсумував Олег Лісний.

Читайте також: Росія зробила геополітичний вибір: про можливі контакти Москви та Вашингтона висловився експерт

Прямий ефір