Успішна децентралізація: після старту реформи бюджети ОТГ зросли в декілька разів (ВІДЕО)

Скрін UATV

До об’єднання бюджет Баштанського району нараховував трохи більше 10 млн гривень, а після створення ОТГ – зріс у 10 разів, і тепер становить понад 100 млн грн.

Про це розповів голова Баштанської ОТГ Іван Рубський на майданчику UATV в Торонто в межах Ukraine Reform Conference.

“Процес об’єднання громади відбувався складно, адже люди не вірили, що на основі міської ради буде створена громада, і що гроші залишатимуться на місцях, а не йтимуть до центру. Проте їх вдалося переконати, і громада погодились на об’єднання”, – розповів Рубський.

За його словами, Баштанка унікальна тим, що адміністративним устроєм там почали займатись ще з 2000-го року. Вже з того часу  закупляли за рахунок місцевого бюджету приміщення для податкової, міліції (нині – поліція), Пенсійного фонду, установ соціального захисту та інших. Зараз в планах – створення адміністративного центру. Також ожила соціальна сфера. Усі інвестиційні потоки йдуть на потреби села, на відновлення садочків, шкіл та будинків культури. Також створено дві опорні школи.

“Ми хочемо зробити Баштанку містом спорту. Для нас важливі здорові діти, щоби вони вчились плавати у безпечних басейнах. Тому ми будуємо сучасний відкритий басейн на території стадіону. Також відновили елінг. Сьогодні маємо чемпіона світу і двократного чемпіона Європи з греблі на байдарках і каное Олега Кухарика. Тож створили умови, і маємо чемпіонів. Думаю, в нас також будуть чемпіони і з плавання, і з футболу, і з інших видів спорту, які розвинуті у нашій громаді”, – ділиться планами голова Баштанської ОТГ.

Кошти на великі інфраструктурні проекти громада реалізує за підтримки інвестиційних програм “Добре” та GIZ, а також за кошти  державних інвестиційних фондів. Наприклад, на будівництво басейну держава виділила 30 млн грн.

Для того, щоб продовжувати вкладати кошти в інфраструктуру та розвиток громади, потрібне виробництво.

“Наше майбутнє – це промисловий парк. Адже потрібно створювати робочі місця, щоби був стабільний дохід. Також це зупинить відтік молоді з села”, – переконаний Іван Рубський. 

Більше про зміни, які відбулись у Баштанській ОТГ, дивіться у повному випуску програми “Лицом к лицу”.

Прямий ефір