Необачно вважати, що Курська операція проводиться для того, щоб відтягнути російські війська з Покровського напрямку, і говорити про якусь “розтяжку” між Курськом та Покровськом. Бодай тому, що це розтяжка в обидва боки. Про це сьогодні, 30 серпня, сказав політолог Олег Саакян в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Наразі успіхи на сході України нівелюються тим, що Суджа під українським прапором, райцентр та інші населені пункти на Курщині. І, відповідно, будь-якої миті російське суспільство може ставити питання своєму командуванню: а чи варто просуватися на Донеччині, чи потрібен нам той Покровськ, коли ми не можемо захистити власні території… Так само як з українського боку, Росія розраховує на те, що наше суспільство, бачачи просування російських військ на сході, ставитиме питання перед українською владою: а чи варто було проводити Курську операцію, якщо на сході Росія все одно продавлює і не прибирає звідти війська. Тому вкрай необачно було б вважати, що операція проводиться для того, щоб відвернути російські війська від Покровська”, — коментує гість.
Він вважає, що швидше завданням є створення напруги всередині Росії.
“Українське суспільство має більше запасу міцності та стійкості. Адже війна йде на нашій території досить давно. А для російського суспільства це прецедентна ситуація, коли Путін перетворюється зі збирача земель, як він любив себе величати і його називали, у того, хто вперше за історію сучасної Росії втратив російські території”, — зазначає Саакян.
На його думку, наступ України у Курській області перевертає конструкцію російсько-української війни, яка існує. Спочатку у Росії провалився бліцкриг, а тепер руйнується міф про те, що у війні на виснаження вона виграє, дотисне.
“І в це повірили — у Росії частина суспільства, за кордоном. Тут географія, як то кажуть, проти нас. І загалом під цим є певні логічні аргументи, і в це можна повірити. І ось дотисли до того, що російські війська підрозділами здаються у полон українським військам на російській території. Таким чином, посипався міф та образ цієї російської перемоги. А що на зміну? А на зміну Росія нічого поки що не може запропонувати. Тому Путін мовчить. Тому російські пропагандисти всіляко нині знижують значущість зайнятих Україною російських територій”, — констатує політолог.
Наразі йдеться про багаторівневі втрати для Росії, які виходять за межі військової стратегії на полі бою, вважає Саакян. І закликає також оцінювати міжнародну реакцію. Зокрема, посилаючись на американську соціологію, зазначає, що Курська операція змінила в США одразу два негативні тренди: зневіру у перемогу України та небажання збільшити допомогу Києву.
“І це дуже важливо, назвемо це, контрнаступ за уми та серця американського суспільства, яке дуже любить допомагати потенційним переможцям… І Україні було важливо продемонструвати, хто у російсько-українській війні, попри розміри, ресурси та ситуації, є успішним, а хто є лузером. І я думаю, що від цього відмитися Путіну вже не вдасться. Усі міфи навколо російської імперськості, на яких базувалася ідея величі персонально Путіна, посипалися. Акела промахнувся”, — сказав Олег Саакян.
Читайте також: “Є потенціал розширити межі”: динаміку та перспективи Курської операції ЗСУ проаналізував Мусієнко