Ефективна організація оборонних позицій для Збройних сил України (ЗСУ), особливо за допомогою інженерних фортифікацій, відіграє вирішальну роль у стабілізації ситуації на передовій поблизу міста Часів Яр в Донецькій області. Про це сьогодні, 3 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.
“Кейс оборонних боїв у районі Часового Яру необхідно розглядати через призму, а чи готова українська армія для організації стратегічної оборони на цій ділянці фронту. Очевидно, що якщо інженерні підрозділи встигли створити потужний рубіж інженерних фортифікацій, то ситуацію буде стабілізовано”, — сказав він.
Як він зазначив, питання в тому, чи отримали інженерні підрозділи в достатній кількості і своєчасно ресурси.
“Відповідь на це питання ми побачимо на полі бою: якщо українська армія встигла вгризтися в землю, закріпитися на нових рубежах і позиціях, зокрема, використовуючи ті самі створені інженерні фортифікації, то противник не має жодного шансу просуватися на захід від напрямку від Бахмута на Часів Яр”, — наголосив він.
Однак якщо дії не були повністю реалізовані, за його словами, українські сили перейдуть до маневреної оборони, а жорсткі бої точитимуться безпосередньо на території міста Часів Яр.
“Не готовий прогнозувати, інформація вкрай обмежена. У будь-якому разі є непрямі ознаки, які чітко сигналізують, що там, де українська армія закріплюється на створених завчасно інженерних рубежах, інженерних фортифікаціях, — ситуація повністю контролюється. Там же, де ці інженерні фортифікації не створені, ситуація вкрай складна. І в принципі, на цих ділянках фронту ми утримуємося тільки завдяки мужності та героїзму наших воїнів”, — резюмував Владислав Селезньов.
Читайте також: Літак, 16 танків та понад 1 100 окупантів ліквідували Сили оборони за добу, — Генштаб ЗСУ
Раніше начальник пресслужби оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” ЗСУ Ілля Євлаш повідомив, що російські окупаційні війська зосереджують свою увагу на місті Часів Яр Донецької області. Для них зараз це — ключовий об’єкт, після якого ворог планує розвивати наступ на Краматорсько-Слов’янську агломерацію.