Успіх правих партій у ЄС: як може змінитися ситуація в Європарламенті, розповів політолог

Будівля Європарламенту. Фото: pixabay.com

Успіх крайніх правих партій на виборах до Європарламенту не особливо змінить ситуацію в законодавчій владі ЄС. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політтехнолог Тарас Загородній.

Той факт, що ультраправі партії показали найкращі результати за всю історію виборів до Європейського парламенту, він вважає логічним, тому що зростає напруженість у суспільстві.

“Ми часто помиляємося щодо правих у Європі, тому що в Україні чомусь часто думають, що вони всі схожі на “Альтернативу для Німеччини”. Ні, це абсолютно не так. Наприклад, уряд Драгі, який був під час широкомасштабного вторгнення в Італії, писав так званий мирний план для України, який досі, до речі, зареєстрований в ООН, який усі забаганки Путіна, в принципі, передбачав. А прийшла права політикиня, зараз в Італії жінка, вона зайняла досить безкомпромісну позицію щодо Росії… Те саме стосується Ле Пен, наприклад, у Франції. Від Ле Пен у Франції ми не чули взагалі жодного слова підтримки Росії: підтримувала Україну в усіх напрямках, які необхідні. Те саме стосується Нідерландів тощо”, — сказав Загородній.

Політтехнолог вважає, що немає особливої трагедії в тому, що відбувається в Європарламенті. Він нагадав, що уряди країн-членів ЄС розуміють усі ризики, пов’язані з Росією.

Загородній не очікує особливих змін у роботі Європарламенту після виборів.

“Подивимося на конфігурацію. Ми ще не знаємо, як це все буде працювати, але я особливих змін у принципі не очікую. Навпаки, очікую більше поліпшень, оскільки правий порядок денний, він усе-таки більш консервативний у принципах, на якому була побудована та Європа, до якої Україна прагне”, — вважає політтехнолог.

На його думку, правий дискурс може мобілізувати суспільство для перемоги й організувати держави, щоб вони насамперед усвідомлювали небезпеки з боку РФ.

Читайте також: Праві та ультраправі настрої в ЄС — це результат європейської політики та впливу Росії, — Левусь

Нагадаємо, країни ЄС обрали новий склад Європарламенту. Явка в більшості держав була вищою, ніж 2019 року.

Прямий ефір